Volejbal Tenis Club Pezinok:

0905 589 229

Archív článkov VTC PEZINOK

Súťažný ročník 2017/2018

Ideme do bojov play-off

Dvojice štvrťfinále play off:

STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava (1.) - BK97 Stova Spišská Nová Ves (8.)
Volley project UKF Nitra (2.) - VK Nové Mesto nad Váhom (7.)
Slávia EU Bratislava (3.) - VTC Pezinok-Bilíkova (6.)
VK EPERIA Prešov (4.) - KV MŠK Oktan Kežmarok (5.)

Prešov zdolal Pezinok 3:0 a obsadil konečné 5. miesto

Extraliga žien, play off: O 5. miesto - tretí zápas (na dve víťazstvá): VK EPERIA Prešov - VTC Pezinok-Bilíkova 3:0 (20, 18, 21) - konečný stav série 2:1

Volejbalistky VK EPERIA Prešov obsadili po minuloročnom seznačnom bronze v tejto sezóne konečné 5. miesto. Zverenkyne trénera Františka Bočkaya v stredu zdolali VTC Pezinok-Bilíkova na domácej palubovke 3:0 a po obrate v sérii vyhrali 2:1 na zápasy. Pezinok si oproti minulej sezóne, keď skončil na 8. mieste, polepšil o dve priečky.

Rozhodovali: Andrejčák a Čunočka, 150 divákov.

Volejbalový klub Pezinok - zápas volejbalový

Prešovčanky obsadili konečné 5. miesto. FOTO: TASR

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Gvanca Marqaraschvili (Prešov)

František Bočkay, tréner Prešova: "Dnes sme podľa mňa hrali opäť veľmi dobre. Dokázali sme za mesiac zapracovať na súhre nahrávačka - útočníčky a teda dalo sa na to pozerať. Hrali sme útočne a v obrane dobre. Servis nám miesto išiel a nešiel, ale vysporiadali sme sa s tým a nechybovali. To bol základ. Dnes to bol pekný pohľad na plné ihrisko bojujúcich mladých ľudí či na jednej, alebo druhej strane a toto je to, čo ma tom teší asi najviac. V tejto generácii je naša budúcnosť a budúcnosť tohto športu. A 5. miesto?? Určite sme mali na viac, ale ideme na& scaron;o u cestou a tej veríme, že je správna. Uvidíme čo prinesie nasledujúce obdobie, ale osobne sa na to veľmi teším. Som rád, že môj tím dnes zápas vyhral a ukončil sezónu víťazstvom."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem súperovi k víťazstvu a piatemu miestu. Celu sériu bol lepší a vyhral zaslúžene. Celu sériu sme hrali nesústredene a robili sme strašne veľa chýb. Určite sme neboli hlavami pripravení na tento súboj o piate miesto a ukázalo sa to na našom hernom prejave. Mrzí ma to, lebo sme mali výbornú druhú časť, len s jednou prehrou a je veľká škoda, že sme to neudržali do bojov o umiestnenie."

Prešov vyhral v Pezinku 3:1 a vyrovnal sériu o 5. miesto

Extraliga žien - play off O 5. miesto - druhý zápas (hrá sa na dve víťazstvá): VTC Pezinok-Bilíkova - VK EPERIA Prešov 1:3

(-17, 23, -18, -19) - stav série 1:1

Rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Dovidovič ml., 100 divákov.

Pezinok: Ella Erteltová 2, Fartelová 5, Beneková 10, Jelínková 27, Maštalírová 3, Havelková 8, libero Šipošová (Keszeghová 0, Andrišinová 3, Tereňová 0, Rusová 3, Mitrengová 0). Tréner: J. Hančák.

Prešov: Jakábová 12, Schniererová 11, Markarashvili 4, Bodnárová 17, Kotuličová 10, Povrazníková 15, libero Nehilová (Kerpčarová 1, Jurkovičová 0, Kopilcová 0, Štieberová 0). Tréner: F. Bočkay.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Bianka Bodnárová (Prešov)

Jaroslav Hančák, tréner Prešova: "Gratulujem súperovi k zaslúženému víťazstvu. Dnes hral znova výborne v obrane v poli a na útoku bol dôraznejší v porovnaní s nami. My hráme tak, ako aj momentálne trénujeme. Striedame dobré momenty s veľkým množstvom chýb, alebo s nevhodným výberom riešenia v rôznych situáciach. Prešov je kvalitný súper, ale určite sa nevzdávame a ideme na východ bojovať."

František Bočkay, tréner Prešova: "Sme veľmi radi za dnešné víťazstvo. Prišlo síce po dlhom čase, ale tak aspoň máme možnosť ukončiť sezónu víťazstvom a určite sa o to pobijeme. Dnes sme hrali veľmi dobre v obrane či na sieti a aj v poli, ale aj v útoku. Boli sme všetci v plusových číslach čo je dobre. Som veľmi rád, že dokážeme preniesť veci z tréningu do zápasu aj v takomto št&aac ute;diu sezóny. To je dobre do ďalšej pr

Volejbalový klub Pezinok - zápas volejbalový

Prešovčanky odčinili domácu prehru a vynútili si 3. zápas o 5. miesto. FOTO: TASR

Volejbalistky VK EPERIA Prešov vyhrali v nedeľňajšom druhom zápase o 5. miesto na palubovke VTC Pezinok-Bilíkova 3:1 a vyrovnali stav série na 1:1. Rozhodujúci zápas sa uskutoční v stredu 28. marca v Prešove.

Extraliga žien, o 5. miesto - 1. zápas (na 2 víťazstvá) VK EPERIA Prešov - VTC Pezinok-Bilíkova 2:3

(20, -19, -24, 23, -11)

Rozhodovali: Čunočka a Tatraj, 100 divákov.

Prešov: Kotuličová 10, Povrazníková 9, Jakábová 14, Schniererová 13, Markarashvhili 3, Bodnárová 15, liberá Nehilová a Obermanová (Jurkovičová 0, Kerpčarová 4). Tréner: F. Bočkay.

Pezinok: Ella Erteltová 4, Fartelová 6, Beneková 21, Jelínková 21, Maštalírová 4, Havelková 10, libero Šipošová (Andrišinová 12, Mitrengová 0, Hrušecká 0). Tréner: J. Hančák.

František Bočkay, tréner Prešova: "Dnes to nebol veľmi pohľadný zápas, ale to sme predpokladali. Mladé súperove hračky hrali odvážne, tlačili nás servisom a my sme mali fázy kedy sme sa s tým vysporiadali a kedy nie. Síce sme tlačili aj my, ale nie súvisle a dôvod toho je inde, to rozoberať nebudem. Súper vyhral o 5 bodov a tiezískal na bloku a servise. Budeme sa určite snažiť v Pezinku zvíťaziť a ukonči ť sezónu víťazstvom. Toto je momentálne naša priorita."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem dievčatám k vydretému víťazstvu. S výkonom určite nie som spokojný, hlavne s útokom, aj keď Prešov výborne bránil v poli. Aj napriek tomu som rád, že sa nevzdali, bojovali, pomohli si navzájom a dokázali sa na ihrisku zastúpiť."

VTC Pezinok-Bilíkova - Slávia EU Bratislava 0:3 (-18, -25, -13) - konečný stav série 0:2

V sobotu boli na programe druhé štvrťfinálové zápasy play off extraligy žien, po ktorých poznáme kompletný zoznam semifinalistov. O medaily budú hrať STRABAG Volleyball Club, Volley project UKF Nitra, Slávia EU Bratislava a KV MŠK Oktan Kežmarok. O 5.-8. miesto budú hrať VK EPERIA Prešov, VTC Pezinok-Bilíkova, VK Nové Mesto nad Váhom a BK97 Stova Spišská Nová Ves.

Rozhodovali: Svorenčík a Szász, 100 divákov.
Pezinok: Fartelová 8, Beneková 8, Jelínková 11, Maštalírová 3, Rusová 6, Mitrengová 1, libero Šipošová (Ella Erteltová 0, Andrišinová 3, Havelková 0, Keszeghová 1). Tréner: J. Hančák.
Slávia: Fričová 11, Adamovičová 2, Reháková 15, Kuciaková 4, Szabóová 11,
Töröková 1, libero Valachová (Sedláčková 5, Šepeľová 10, Widerman 2, Herdová 0). Tréner: M. Matušov.

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem súperovi k víťazstvu a postupu do semifinále, ktoré si zaslúžene vybojoval. Opäť sme podali celkom slušný výkon, hlavne v prvých dvoch setoch. V prvom sme sa zasekli v jednom postavení za stavu 15:15 a Slávia nám odskočila. V druhom sete sme zase boli znova nedôrazní v koncovkách. Tretí set namiesto toho aby sme sa sústredili, tak sme zbytočne vymýšľali a súper si spravil náskok, ktorý sa ťažko doháňa. Aj napriek tomu chcem pochváliť dievčatá že bojovali, lebo posledné dva týždne sme mali veľmi náročné po zdravotnej stránke a v tréningovom procese sme museli dosť improvizovať. Dali sme si ciele a pre nás ešte nič nekončí, práve naopak."

Michal Matušov, tréner Slávie: "Štvrťfinálovú sériu sme ukončili podľa našich predstáv. Dnes sme podali lepší výkon, hrali sme kolektívne ´jedna za druhú´ s minimom vlastných chýb. Teší nás taktiež pozitívny transfer z tréningu do našej hry. V druhom sete nám dobre hrajúci súper odskočil a v strednej pasáži setu si vytvoril najm& auml; sv ojou dobrou hrou solídny bodový náskok (18:13). Kvalitnou sériou na podaní a efektívnym útokom v závere setu sme však tento nepriaznivý stav otočili. Pezinok bol v štvrťfinálovej sérii solídnym, dobre hrajúcim súperom, za čo si zaslúži pochvalu. Držím im palce v ďalších bojoch. Nás teraz už čaká semifinálová séria s UKF Nitrou, na čo sa musíme počas týždňa patrične pripraviť."

Extraliga žien, play off, štvrťfinále - 1. zápasy (na 2 víťazstvá)

Slávia EU Bratislava - VTC Pezinok-Bilíkova 3:0 (17, 22, 21) - na zápasy 1:0

Rozhodovali: Svorenčík a Pivarček, 200 divákov.

Slávia: Szabóová 9, Töröková 3, Fričová 14, Adamovičová 1, Šunderlíková 6, Kuciaková 7, libero Valachová (Šepeľová 7, Widerman 5, Reháková 7, Herdová 1). Tréner: M. Matušov.

Pezinok: Mitrengová 2, Fartelová 6, Beneková 6, Jelínková 9, Maštalírová 5, Rusová 8, libero Šipošová (Andrišinová 0, Keszeghová 0, Maru&scaro n;inov&a acute; 0). Tréner: J. Hančák.

Michal Matušov, tréner Slávie: "Dnes sme nepodali dobrý výkon. V play off avšak rozhodujú víťazstva. Musíme sa koncentrovať na odvetu a minimalizovanie vlastných chýb."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem súperovi k víťazstvu a zároveň chcem pochváliť vlastné družstvo za bojovnosť. Na to aký sme mali ťažký týždeň, ani jeden deň sme neboli kompletní a nemohli si vyskúšať niektoré herné veci, tak s výkonom som spokojný. Aj napriek tomu sme nehrali dobre na útoku, kde vieme hrať určite lepšie a možno by sme favorita dokázali ešte viac zatlačiť. Dúfam že doma predvedieme lepší výkon, hlavne v koncovkách setov a budeme Slávii ešte vyrovnanejší súper."

Extraliga žien - Skupina o 5. - 10. miesto - záverečné 6. kolo: Hit UCM Trnava - VTC Pezinok-Bilíkova 0:3

(-20, -20, -22)

Rozhodovali: Gerboc a Schimpl, 100 divákov.

Trnava: Kočišová 2, Doluda 16, Režná 5, Vasková 3, Behúnová 6, Melišová 5, libero Gondeková (Slezáková 11, Schvábová 0). Tréner: P. Bernáth.

Pezinok: Ella Erteltová 0, Fartelová 7, Beneková 14, Jelínková 16, Maštalírová 10, Rusová 8, libero Šipošová (Andrišinová 0, Mitrengová 1, Havelková 0, Keszeghová 0). Tréner: J. Hančák.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Ella Erteltová (Pezinok)

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Pezinok hral koncentrovane a uvoľnene. My sme nehrali zle, ale boli sme trošku nervózni a na našej hre bolo cítiť dôležitosť stretnutia, čo nám žiaľ zväzovalo ruky."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem dievčatám k víťazstvu, ale aj k celkovo odohratej druhej častisúťaže. Trnava dnes hrala odvážne a bojovala do poslednej lopty, preto som rád, že sme ten zápas úspešne zvládli. V dôležitých momentoch sme hrali disciplinovane a dokázali odskočiť súperovi, čo bolo podstatné a kľúčové. Ideme ďalej a teraz sa sústredíme na play off, aby sme v ňom podali čo najlepší výkon."

Volejbalový klub Pezinok - zápas volejbalový

Extraliga žien: skupina o 5.-10. miesto - 5. kolo - VTC Pezinok-Bilíkova - BK97 Stova Spišská Nová Ves 3:1

(8, 24, -20, 18)

Rozhodovali: Svorenčík a Gerboc, 100 divákov.

Pezinok: Ella Erteltová, Fartelová, Beneková, Jelínková, Maštalírová, Havelková, libero Šipošová (Rusová, Tereňová, Mitrengová, Andrišinová, Keszeghová). Tréner: J. Hančák.

Sp. Nová Ves: Nováková, Olejníková, Auramchyk, Vikartovská, Kubičárová, Zaťková, libero Ružbaská (Želonková). Tréner: R. Žigraj.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Simona Jelinková (Pezinok)

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem dievkam k víťazstvu, ale chváliť ich nemôžem až na prvý set a druhú polovicu štvrt&eacut e;ho. V týchto dvoch setoch sme dobre podávali a hrali disciplinovane v útoku na bloku a v poli. V tých ostatných setoch sme hrali bezhlavo, nepomohli sme si na útoku, na podaní a hlavne si družstvo navzájom nepomohlo keď potrebovalo, ale namiesto toho kopilo množstvo chýb po sebe. Aj napriek tomu som rád, že sa vzchopili a vrátili sa späť k tomu čo trénujeme. Musíme už prestať bojovať sami zo sebou a konečne predvádzať volejbal, ktorý máme natrénovaný."

Radovan Žigraj, tréner Sp. Novej Vsi: "Blahoželám súperovi k víťazstvu. Dievčatá dnes bojovali. Škoda, že vo štvrtom sete sme v koncovke nedokázali otočiť jedno postavenie. Ak chceme pomyšľať na dobrý výsledok tak toto sa mám už nesmie stávať."

Extraliga žien - nadstavbová časť skupina o 5.-10. miesto - 5. kolo - VTC Pezinok-Bilíkova - KV MŠK Oktan Kežmarok 3:0

(24, 20, 16)

Rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Sluk. Pezinok: Fartelová 7, Beneková 11, Jelínková 18, Maštalírová 4, Rusová 6, Ella Erteltová 3, libero Šipošová (Andrišinová 0, Mitrengová 1, Tereňová 9, Havelková 0). Tréner: J. Hančák. Kežmarok: Jakušová 5, Klisura 9, Morihladková 3, Richardson 10, Smák 3, Zatrochová 7, libero Trnavská (Dragašeková 3, Kredátusová 1, Labudová 1, Sandtnerová 1). Trénerka: B. Špaková.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Simona Jelínková (Pezinok)

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem dievčatám k predvedenému výkonu a k víťazstvu. Dnes sme konečne po troch zápasoch hrali kolektívne, ako družstvo. Víťazstva sa cenia, ale náš výkon musí aj nejako vyzerať a som rád, že sme sa vrátili späť k tomu čo vieme predvádzať. Čaká nás ešte jeden zápas v druhej časti a dúfam, že náš výkon ešte stabilizujeme a takto vstúpime do play off. Musím pochváliť všetkých 14 hráčok, ktoré sa dnes podporovali a pomohli aj striedaniami, ale aj z lavičky."

Blanka Špaková, trénerka Kežmarku: "Do polovice zápasu to bolo vyrovnané. V druhej časti bol Pezinok lepší. Zápas mal však len jednu kráľovnú, ktorá nevedela, nevie a nikdy vedieť pískať nebude. Je to však chyba kompetentných, že to dopustia. Myslím, že hovorím viacerým z duše."

Pezinok zdolal Kežmarok 3:0 a predbehol ho

Volejbalistky VTC Pezinok-Bilíkova vyhrali v nedeľňajšom zápase 5. kola nadstavbovej časti v skupine 5.-10. nad KV MŠK Oktan Kežmarok 3:0 a dostali sa v tabuľke pred svojho súpera.

Pezinok sa posunul na celkové 5. miesto extraligovej tabuľky, keď má rovnako 15 víťazstiev ako Kežmarok, ale získal o 6 bodov viac. Do konca nadstavby však odohrá Pezinok už len jeden duel, kým Kežmarok dva.

Volejbalový klub Pezinok - zápas volejbalový

VK Nové Mesto nad Váhom - VTC Pezinok-Bilíkova 1:3

(-19, 20, -19, -23)

Rozhodovali: Heitlinger a Dovičovič ml., 140 divákov.

Nové Mesto: Ráchelová 6, Rešutíková 6, Melicherová 15, Balberčáková 4, Chárová 16, Magyarová 16, libero Vojtechová (Martáková 0, Tokošová 0). Trénerka: L. Šujanová.

Pezinok: Fartelová 11, Beneková 11, Jelínková 19, Maštalírová 14, Rusová 9, Ella Erteltová 2, libero Šipošová (Mitrengová 0, Andrišinová 1, Havelková 1, Tereňová 0). Tréner: J. Hančák.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Kristína Maštalírová (Pezinok)

V nedeľu 11.2. uzatvorili novomestské volejbalistky 5 zápasovú šnúru domácich zápasov v nadstavbovej časti v skupine o 5-10 miesto proti družstvu VTC Pezinok Bíliková. V prvom sete začalo stretnutie vyrovnane a obe družstvá sa ťahali bod po bode. Koncovka úvodného dejstva napokon patrila hosťujúcemu tímu, ktorý spravil menej chýb ako domáce hráčky a zvíťazil 25:19. Druhý set mal podobný priebeh ale so šťastnejším koncom pre domáce hráčky, ktoré vyrovnali stav setov na 1:1. Tretí set opäť domáce hráčky vyprodukovali viacej chýb a Pezinok sa ujal vedenia 2:1. Vo štvrtom sete sa išlo na technický oddychový čas za stavu 12:8 pre domáce hráčky. Od tohto stavu sa však hrala vyrovnaná partia so š ťastnejším koncom pre Pezinok, ktorý zvíťazil v celom zápase 3:1 na sety.

Lucia Šujanová, trenerka NMNV: "Odohrali sme lepší zápas ako včera. Dnes sme si zaslúžili aspoň bod. Bude to boj až do konca nadstavby, ale máme to vo svojich rukách. Nepovažujem ukončenie zápasu zo strany rozhodcov za férové."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem dievčatám k víťazstvu a som rád, že sme zvládli dva ťažké zápasy po sebe. Ani v dnešnom zápase nebol náš výkon ideálny a to hlavne po technickej, ale aj taktickej stránke. Aj napriek tomu som rád, že sme tento víkend zvládli s dvoma výhrami a dúfam, že budúci víkend to bude z našej strany lepšie, lebo nás čakajú ešte ťažšie zápasy."

Extraliga žien - nadstavbová časť skupina o 5.-10. miesto - 4. kolo - COP Nitra - VTC Pezinok-Bilíkova 2:3

(-14, 24, 26, -10, -7)

Rozhodovali: Sluk a Dovičovič ml., 60 divákov

COP: Kubová 3, Jurášová 1, Halušková 1, Krajčírová 12, Kupčiová 13, Körmendyová 8, liberá Žúdelová a Bojňanská (Magdinová 15, Sivičeková 0, Kucserová 0, Zimová 7, Konárová 1). Tréner: M. Maličký.

Pezinok: Fartelová 16, Beneková 5, Jelínková 21, Maštalírová 10, Rusová 13, Ella Erteltová 6, libero Šipošová (Mitrengová 0, Tereňová 0, Andrišinová 0, Havelková 0). Tréner: J. Hančák.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Simona Jelínková (Pezinok)

Marek Maličký, tréner COP: "V úvode sme boli ako keby zakríknutí. Celý zápas sme mali problém s prihrávkou. Tretí a štvrtý set sme vybojovali v koncovke, no po dvoch víťazných setoch by sme mali byť na koni a pokračovať v tlaku s cieľom ukončiť zápas v štyroch setoch. No bohužiaľ opak bol pravdou. Od štvrtého setu, aj keď sme chceli, sme pre víťazstvo neurobili nič."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem dievčatám k víťaztvu. Dnes sme asi bojovali viac so sebou ako so súperom, hlavne druhý a tretí set. Ale aj napriek tomu som rád, že sme sa vzchopili a dobojovali to."

Extraliga žien - nadstavbová časť: skupina o 5.-10. miesto - 3. kolo - VTC Pezinok-Bilíkova - Hit UCM Trnava 3:0

(13, 22, 14)

Rozhodovali: Svorenčík a Gerboc, 70 divákov.

Pezinok: Fartelová 6, Beneková 8, Jelínková 13, Maštalírová 8, Rusová 10, Ella Erteltová 3, libero Šipošová (Andrišinová 1, Tereňová 1, Havelková 0). Tréner: J. Hančák.

Trnava: Lukáčová 3, Behúnová 4, Režná 7, Vasková 8, Doluda 8, Melišová 5, libero Slezáková (Gondeková 0, Schvábová 1, Kočišová 0). Tréner: P. Bernáth.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Simona Jelínková (Pezinok)

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem dievčatám k víťazstvu aj k predvedenému výkonu. Celý zápas sme dobre a stabilne podávali a dokázali súpera odtlačiť od siete, vďaka čomu sa nám aj ľahšie bránilo a fungovala nám aj dohrávka. Až na mierne zaváhanie v druhom sete sme podali stabilný a koncentrovaný výkon, ktorý je zrkadlom našej dlhodobej práce v tréningovom procese. Čaká nás ešte dosť zápasov a stále máme čo zlepšovať, resp. môžeme náš výkon posunúť ešte na vyššiu úroveň."

Extraliga žien - nadstavbová časť, skupina o 5.-10. miesto - 2. kolo - KV MŠK Oktan Kežmarok - VTC Pezinok-Bilíkova 2:3

20.1.2018

Rozhodovali: Martin Smolko a Mokrý, 300 divákov. Kežmarok: Smák 4, Dragašeková 0, Labudová 4, Klisura 15, Zatrochová 16, Richardson 16, libero Trnavská (Kredátusová 9, Jakušová 5, Morihladková 0). Trénerka: B. Špaková.

Pezinok: Ella Erteltová 2, Fartelová 8, Beneková 14, Jelínková 22, Tereňová 9, Rusová 6, libero Šipošová (Mitrengová 1, Maštalírová 2, Andrišinová 1, Havelková 1). Tréner: J. Hančák.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Simona Jelínková (Pezinok)

Kežmarok po americkej blokárke Richardsonovej predstavil ďalšiu posilu. V základnej zostave nastúpila srbská univerzálka Sonja Klisura. Domáce hráčky mali duel dobre rozbehnutý, keď viedli 2:1 na sety a 16:14, ale Pezinok napokon duel otočil a zdolal Kežmarok prvýkrát v tejto sezóne. S výnimkou vedúceho tria (STRABAG, UKF Nitra, Slávia EU) prehral Kežmarok doma prvý duel v tejto sezóne. Až 7 blokov za znamenal a v drese Pezinka Laura Beneková a so 63 blokmi sa dostala na čelo štatistík celej súťaže.

Blanka Špaková, trénerka Kežmarku: "Pezinok dnes vyhral v tajbrejku zaslúžene. Roz  63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 hodli individuálne chyby. Potešil ma výkon nášho nového libera. Potrebujeme viac času na zohratie a verím, že sa výsledok dostaví."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem dievčatám k dôležitému víťazstvu, ktoré si dnes zaslúžili. Bol to vyrovnaný zápas s peknými výmenami a diváci si asi prišli na svoje. V dôležitých momentoch zápasu podržala družstvo vždy nejaká hráčka, čo nám pomohlo ustáť tlak súpera a dobojovať to do víťazného konca."

BK97 Stova Spišská Nová Ves - VTC Pezinok-Bilíkova 3:2

21.1.2018

(-22, 20, -22, 17, 8)

Rozhodovali: Miloslav Smolko a Fiľo, 200 divákov. Sp. Nová Ves: Zaťková 13, Nováková 5, Olejníková 18, Thaka 21, Auramchyk 16, Vikartovská 13, libero Želonková (Kubičárová 0, Karasová 0). Tréner: R. Žigraj. Pezinok: Fartelová 10, Beneková 8, Jelínková 14, Tereňová 16, Rusová 8, Ella Erteltová 3, libero Šipošová (Andrišinová 1, Mitrengová 0, Maštalírová 1, Havelková 1). Tréner: J. Hančák.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Sava Thaka (BK97 Stova)

Radovan Žigraj, tréner Sp. Novej Vsi: "S veľkou radosťou môžem opäť blahoželať dievčatám
k víťazstvu, opäť zabojovali a hrali trpezlivo a obetavo. Súper bol veľmi nepríjemný, nedaroval nám ani jednu loptu. Dievčatá dnes, až na malé chybičky, do bodky plnili taktické pokyny, dobre podávali a aj na útoku hrali odvážne. V obrane nepoznali stratenú loptu, čo sa naplno ukázalo v piatom sete, kde sme jasne dominovali v každej hernej činnosti. Dnes veľmi dobre zahrala aj Vlaďa Vikartovská."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem súperovi k víťazstvu. Spišská dnes hrala odvážne a hlavne veľmi bojovne a obetavo v obrane, vďaka čomu vyhrala. My sme naopak nedokázali niekedy zložiť loptu ani na tretíkrat, čo nás stálo veľa síl. A hlavne nám spadlo strašne veľa ľahkých lôpt v poli, čo sa nemôže stávať ak chceme byť úspešní s tak húževnatým súperom."

Extraliga žien - nadstavbová časť skupina o 5.-10. miesto - 1. kolo - VTC Pezinok-Bilíkova - VK Nové Mesto nad Váhom 3:1

14.1.2018

Tromi zápasmi úvodného kola sa v sobotu začala nadstavbová časť extraligy žien v skupine o 5.-10. miesto. Vo všetkých dueloch uspeli domáce tímy.Druhé miesto v skupine 5.-10. si upevnili volejbalistky VTC Pezinok-Bilíkova, keď si poradili s nováčikom VK Nové Mesto nad Váhom a oplatili mu prehru z úvodného kola tejto sezóny.

(-24, 18, 15, 20)

Rozhodovali: Heitlinger a Viktoríni-Lisá, 200 divákov.

Pezinok: Ella Erteltová 1, Fartelová 13, Beneková 16, Jelínková 16, Maštalírová 1, Havelková 3, libero Šipošová (Rusová 9, Tereňová 6, Mitrengová 0, Andrišinová 3). Tréner: J. Hančák.

N. Mesto n. Váhom: Rešutíková 6, Melicherová 6, Turčíková 0, Chárová 11, Martáková 7, Balberčáková 13, libero Vojtechová (Blizmanová 2, Magyarová 0, Tokošová 4, Ráchelová 2). Trénerka: L. Šujanová.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Marta Fartelová (Pezinok-Bilíkova)

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem dievčatám k prvému a dôležitému víťazstvu v druhej časti súťaže. Dnes sme boli od súpera lepší v obrane na sieti a robili sme menej chýb na útoku. Celkovo sme boli dosť nervózni po dlhej pauze a pomaly sme sa rozbiehali. Aj napriek výhre sme nepodali výkon aspoň blížiaci sa tomu v tréningovom procese. Hlavne na prihrávke a v útoku, musíme hrať uvoľnenejšie a rozumnejšie. Zajtra nás čaká znova náročný zápas s COP Nitra, tak dúfam že ten výkon bude ešte o čosi lepší."

Lucia Šujanová, trénerka Nového Mesta nad Váhom: "Diváci videli slabší volejbal. Dnes sme sa snažili súpera zatlačiť podaním. To sa nám až úvod prvého setu podarilo. Pozitívne je, že sme zvládli ďalšiu koncovku v sete, kde sme ťahali za kratší koniec. Pezinčanky nám tlak na podaní opätovali. Ak sme ´náhodou´ prihrali, boli sme úspešní z útokov stredom siete. Sme maximálne nespokojní z nášho herného prejavu. Dnes sme nebojovali ani za seba, nie ešte za fanúšikov, ktorí s nami merali cestu do Pezinka. Nebudeme tento zápas už rozoberať, len si treba uvedomiť: ´Na ihrisku, v zápase ide len o víťazstvo - všetko ostatné nech zostane pred halou!!!´ Sú per viac chcel a zaslúžene zvíťazil. Gratulujem."

VTC Pezinok-Bilíkova - COP Nitra 3:2

13.1.2018

(-26, -23, 22, 19, 9) Rozhodovali: Sluk a Gerboc, 200 divákov.

Pezinok: Ella Erteltová 3, Fartelová 13, Beneková 11, Jelínková 23, Maštalírová 10, Rusová 20, libero Šipošová (Tereňová 1, Mitrengová 2, Andrišinová 2). Tréner: J. Hančák.

Nitra: Körmendyová 12, Kubová 5, Jurášová 14, Halušková 12, Krajčírová 3, Kupčiová 8, libero Bojňanská (Magdinová 14). Tréner: M. Maličký.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Jana Rusová (Pezinok)

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Dnes sme podali veľmi slabý herný výkon takmer v každej činnosti, aj napriek tomu som rád že dievčatá boli trpezlivé a po dvoch nami prehratých koncovkách sa nevzdali a bojovali ešte ďalšie 3 sety, za čo im ďakujem a gratulujem. Hrali sme dobre jedine po taktickej stránke najmä v obrane na sieti a vyšli nám aj striedania a to nám pomohlo k víťazstvu."

Marek Maličký, tréner COP: "Výkonom nadväzujeme na prácu v tréningoch, ale bohužiaľ nevyhrávame. Zápas sme mali dobre rozbehnutý, keď sme vyhrávali 2:0. V treťom a štvrtom sete súper dobre bránil hlavne po negatívnom príjme."

Extraliga žien - 18. kolo: VTC Pezinok-Bilíkova - STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava 0:3

03.01.2018

(-8, -16, -17)

Rozhodovali: Gerboc a Heitlinger

Pezinok: Ella Erteltová 0, Fartelová 2, Beneková 7, Jelínková 0, Maštalírová 3, Havelková 0, libero Šipošová (Keszeghová 0, Andrišinová 0, Tereňová 3, Mitrengová 1, Rusová 2). Tréner: J. Hančák.

STRABAG: Ovečková 7, Salanciová 12, Cigániková 4, Radonjič 11, Ševarika 9, Candráková 1, liberá Nikmonová a Jančová (Hronská 3, Hudecová 5, Ramajová 0, Písečná 1). Tréner: T. Varga.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Erika Salanciová (STRABAG)

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem súperovi k víťazstvu, bol lepší vo všetkých činnostiach. Dnes to bol z našej strany otrasný zápas sprevádzaný množstvom zbytočných chýb a chaosom na ihrisku. Pod náš výkon sa z časti podpísal termín uskutočnenia, nedostatok tréningového procesu v kompletnom zložení a aj zdravotný stav. Aj napriek tomu sme mali podať lepší výkon a trocha sa rozohrať pred druhou časťou extraligy."

Tomáš Varga, tréner STRABAG-u: "Dnešný zápas mal pomalé tempo, čo nám vyhovovalo nakoľko nás ešte tento týždeň čakajú dva ťažké zápasy, na ktoré sa potrebujeme sústrediť."

UKF Nitra zdolala Pezinok 3:1 a natiahla víťaznú sériu na šesť duelov

Extraliga žien - 16. kolo: Volley project UKF Nitra - VTC Pezinok-Bilíkova 3:1

Extraliga žien - 17. kolo:

Slávia EU Bratislava - VTC Pezinok-Bilíkova 3:0 (17, 12, 14)

Rozhodovali: Heitlinger a Královič, 300 divákov. Slávia: Fričová 10, Widerman 7, Šunderlíková 12, Šepeľová 12, Szabóová 14, Töröková 1, libero Harajdičová (Adamovičová 2). Tréner: M. Matušov. Pezinok: Ella Erteltová 0, Fartelová 3, Beneková 8, Jelínková 14, Maštalírová 2, Havelková 1, liberá Kačerjaková a Vajdová (Šipošová 0, Tereňová 0, Rusová 3, Andrišinová 1). Tréner: J. Hančák.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Zuzana Šepeľová (Slávia EU)

Michal Matušov, tréner Slávie: "Neubránili sme kľúčovú hračku súpera tak, ako som si predstavoval, no koncentrovaným výkonom s minimom vlastných chýb v útoku a najmä na prihrávke sme v zápase dominovali."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem súperovi k zaslúženému víťazstvu. Slávia dnes dobre podávala a s tým sme sa nedokázali vysporiadať takmer celý zápas, resp. podarilo sa nám to len v určitých pasážach hry, čo bolo málo na lepší výsledok. Ťažko sme sa kvôli tomu presadzovali v útoku a tak sme súpera nedokázali zatlačiť a vytvoriť naňho väčší tlak."

Volejbalový klub Pezinok - zápas volejbalový

15.12.2017 - SVF + Ján Csillág, kluby

Volejbalistky Volley project UKF Nitra vyhrali v piatkovej predohrávke 16. kola extraligy nad VTC Pezinok-Bilíkova 3:1 a zaznamenali šieste víťazstvo za sebou a 15. v sezóne. Ďalšie zápasy 16. kola sú na programe v sobotu.

Volejbalový klub Pezinok - zápas volejbalový

Rozhodovali: Tiršel a Moravčík, 60 divákov.

Nitra: De Paula 3, Richweissová 4, Frindtová 8, Poláčková 10, Konečná 19, N. Stümpelová 10, libero Španková (Hradecká 2, Do Monte 9). Tréner: T. Sarna.

Pezinok: Ella Erteltová 0, Fartelová 4, Beneková 18, Jelínková 11, Maštalírová 5, Havelková 0, liberá Kačerjaková a Tereňová (Rusová 9, Andrišinová 4, Mitrengová 1, Keszeghová 0). Tréner: J. Hančák.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Martina Konečná (UKF Nitra)

V Nitre sa od úvodných minút hral vyrovnaný volejbal a oba celky sa ťahali po bodoch. Záver prvej časti vyšiel lepšie hosťujúcim hráčkam, keď úspešnými útokmi sa ujali vedenia v stretnutí. V druhom sete zapli domáce na vyšší level a vyrovnali skóre zápasu po víťazstve 25:12. V tretej časti išli hráčky UKF do výraznejšieho vedenia, ale od stavu 12:5 začali bodovať hráčky Pezinka a vyrovnali na 15:15. Od tohto momentu opäť naklonili misky váh na svoju stranu domáce hráčky a vyhrali 25:21. Štvrtý set sa opäť niesol vo vyrovnano m tempe. Od stavu 8:8 si Pezinok vypracoval náskok na 10:13. Nasledovali úspešné útoky domácich hráčok a vedenie Nitry 19:14. Už sa zdalo o zápase rozhodnuté , ale bojovný Pezinok dokázal ešte znížiť na 21:19. To však bolo už zo strany hosťujúceho celku všetko a UKF Nitra už dotiahla zápas do víťazného konca 25:19.

Teemu Sarna (tréner UKF Nitra): "Myslím, že dnes sme nehrali vôbec dobre. Absolútne sme sa nesústredili na našu hru. Hlavný problém bol určite v koncentrácii na zápas. Mal som pocit, že niektoré hráčky už mali vianočnú pohodu a nesústredili sa na zápas."

Martina Konečná (kapitánka UKF Nitra): "Dnes to bolo trápenie. Veľa sme kazili aj na servise. Určite to bolo aj o koncentrácii a podľa mňa sme súpera aj trošku podcenili a to sa už nesmie opakovať."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem súperovi k víťazstvu. Miestami sme UKF boli rovnocenný súper, až na druhý set, kde sme robili strašne veľa nezmyselných chýb. Tie ostatné sety sme hrali celkom dobre asi do polovice. Vždy v druhej polovici sme urobili niekoľko buď taktických, alebo technických chýb. Súper nám odskočil a už sme sa nedokázali dotiahnuť. Musíme sa z toho poučiť, lebo s tak náročným súperom ako je Nitra sa počíta každá chyba."

Extraliga žien - 15. kolo: VTC Pezinok-Bilíkova - Hit UCM Trnava 3:0

9.12.2017

(16, 23, 13)
Rozhodovali: Heitlinger a Sarka, 150 divákov.

Pezinok: Ella Erteltová 2, Fartelová 2, Beneková 9, Jelínková 16, Maštalírová 13, Havelková 3, libero Kačerjaková (Keszeghová 1, Šipošová 1, Rusová 1). Tréner: J. Hančák.

Trnava: Slezáková 1, Grulišová 8, Lukáčová 1, Behúnová 6, Režná 6, Vasková 6, libero Gondeková (Doluda 3, Pavlačková 1, Kočišová 1). Tréner: P. Bernáth.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Simona Jelínková (Pezinok) Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem dievčatám k zaslúženému víťazstvu, ktoré si vybojovali koncentrovaným a disciplinovaným výkonom."

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Zápas sa rozhodol v druhom sete, keď sme Pezinku darovali vlastnými hlúposťami koncovku a potom sme sa žiaľ len viezli. Trápili sme sa v útoku a bez neho nemôžeme vyhrať žiaden zápas."

Extraliga žien - 13. kolo: VTC Pezinok-Bilíkova - VK Eperia Prešov 3:1

2.12.2017

(18, -18, 17, 18)

Rozhodovali: Sarka a Heitlinger, 150 divákov.

Pezinok: Ella Erteltová 4, Fartelová 8, Beneková 8, Jelínková 26, Maštalírová 11, Havelková 5, libero Kačerjaková (Andrišinová 0, Mitrengová 0, Šipošová 3, Keszeghová 0). Tréner: J. Hančák.

Prešov: Schniererová 3, Vrabcová 5, Bodnárová 10, Kotuličová 2, Povrazníková 20, Jakábová 11, libero Nehilová (Markarashvili 4). Tréner: F. Bočkay.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Simona Jelínkova (Pezinok-Bilíkova)

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem dievčatám k víťazstvu. Bol to náročný zápas a som rád, že ho dievčatá zvladli, hlavne mentálne. Máme určitú úroveň trénovanosti a nie vždy to vieme ukázať aj v zápasoch. Dnes sme konečne veľa vecí dokázali preniesť aj do zápasu. Nebolo to úplne ideálne, stále sa vieme zaseknúť na hlúpostiach, ale konečne prenášame veci z tréningoveho procesu do zápasov."

František Bočkay, tréner Prešova: "Súper hral dnes dobre a zaslúžene vyhral."

Extraliga žien - 12. kolo: BK97 Stova Spišská Nová Ves - VTC Pezinok-Bilíkova 3:2

25.11.2017

(22, 20, -9, -18, 13)

Rozhodovali: Tiňo a M. Smolko, 200 divákov.

Sp. Nová Ves: Nováková 6, Olejníková 15, Thaka 12, Auramchyk 13, Kubičárová 7, Zaťková 7, libero Želonková (Dulíková 0). Tréner: R. Žigraj.

Pezinok: Ella Erteltová 5, Fartelová 15, Beneková 12, Jelínková 20, Maštalírová 2, Havelková 11, liberá Kačerjaková a Tereňová (Šipošová 12, Mitrengová 0, Andrišinová 0, Hrušecká 0). Tréner: J. Hančák.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Katarína Olejníková (BK97 Stova)

Radovan Žigraj, tréner Sp. Novej Vsi: "Blahoželám dievčatám k víťazstvu. Škoda tretieho setu, kedy sme totálne stratili koncentráciu na zápas a náš výkon bol zrelý na hodenie uteráku do ihriska. Veľmi pomaly sme sa po ňom dostávali do zápasu, pretože sme nezachytili úvod štvrtého setu. No v piatom dievčatá zdvihli hlavy, začali opäť bojovať a tak rozhodli o víťazstve vo svoj prospech."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem súperovi k víťazstvu. Zápas sme začali nervózne a hlavne ustráchane s množstvom chýb. Po druhom sete sme konečne začali predvádzať niečo z toho čo trénujeme, bojovali sme a hrali disciplinovane. Tajbrejk bol z našej strany nervózny a nie ideálny, aj keď stav bol vyrovnaný asi do stavu 12:12. Potom koncovka bola aj o šťastí, aj o tom, že súper bol rozvážnejší a pokojnejší."

Extraliga žien - 11. kolo: VTC Pezinok-Bilíkova - KV MŠK Oktan Kežmarok 2:3

19.11.2017

(-19, 20, -21, 18, -7) štatistika

Rozhodovali: Gerboc a Viktoríni-Lisá, 100 divákov.

Pezinok: Ella Erteltová 2, Fartelová 17, Beneková 8, Jelínková 24, Maštalírová 14, Havelková 6, libero Kačerjaková (Mitrengová 0, Vajdová 1, Andrišinová 3, Hrušecká 0). Tréner: J. Hančák.

Kežmarok: Smák 3, Zatrochová 13, Labudová 8, Dragašeková 22, Morihladková 2, Jakušová 14, libero Plančíková (Trcková 6, Kredatusová 0, Sandtnerová 0). Trénerka: B. Špaková.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Tatiana Dragašeková (Kežmarok)

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem súperovi k víťazstvu a našim babám za bojovný výkon. Škoda, pokiaľ sme súpera dokázali odtlačiť od siete servisom a útokom, hrali sme dobre, ale bohužiaľ podarilo sa nám to len dva sety. Tajbrejk sme začali zle, súper si spravil náskok a už si to ustrážil. Chýbalo nám v ňom viac rozvahy a skúsenosti v porovnaní so súperom."

Blanka Špaková, trénerka Kežmarku: "Teší má dnešná výhra, bol to náročný víkend. Baby bojovali, otriaslo nimi nepríjemne zranenie našej hráčky na konci tretieho setu, ale tajbrejk bol jednoznačne v našej réžii . Rozdielovou hráčkou v ňom bola Dragašeková."

Extraliga žien - 10. kolo: VK Nové Mesto nad Váhom - VTC Pezinok-Bilíkova 1:3

17.11.2017

(23, -22, -14, -21) štatistika

Rozhodovali: Heitlinger a Sarka, 160 divákov.

Nové Mesto n. Váhom: Magyarová 0, Balberčáková 3, Rešutíková 0, Blizmanová 9, Ráchelová 5, Chárová 20, libero Vojtechová (Melicherová 5, Martáková 2, Tokošová 0, Šaturová 2). Trénerka: L. Šujanová.

Pezinok: Ella Erteltová 1, Fartelová 6, Beneková 7, Jelínková 16, Maštalírová 4, Havelková 3, libero Kačerjaková (Vajdová 0, Mitrengová 0, Keszeghová 0). Tréner: J. Hančák.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Miriam Havelková (Pezinok-Bilíkova)

Približne 200 novomestských divákov, ktorí vytvorili skvelú atmosféru, mohlo sledovať napínavý súboj počas celého zápasu. Do prvého setu vstúpili lepšie hráčky Nového Mesta a viedli 15:10 a neskôr 20:13. Od tohto stavu zapli Pezinčanky na vyšší herný stupeň a znížili stav pri servise Havelkovej na 20:19. Novomešťanky si však nenechali zobrať dobre rozbehnutý prvý set a zvíťazili v ňom 25:23. V druhom sete začali opäť lepšie domáce hráčky, keď viedli už 15:10. Od tohto momentu sa však hra vyrovnala a mohli sme opäť sledovať napínavú koncovku, v ktorej boli úspešné hráčky z Pezinka. Od začiatku tretieho setu už kontrolovali hru hosťujúce hráčky a výbornou obranou na bloku, ku ktorým sa pridal veľký počet chýb domácich hráčok znamenal víťazstvo Pezinka v zápase 3:1. Pezinčanky tak vrátili hráčkam Nového Mesta prehru z 1. kola, v ktorom zvíťazili Novomešťanky 3:2.

Lucia Šujanová, trénerka N. Mesta n. Váhom: "V komentári zápasu je napísané všetko, druhý set bol pre nás zlomový. Dobre rozbehnuté sety vieme premrhať a postaviť súperov na nohy. Nestalo sa nám to po prvý raz. Opakujú sa stále rovnaké chyby. Bez servisu nemôžeme vítaziť. Pezinčanky sa dostali do zápasu obranou v poli, prečítali našu hru z čoho pramenilo množstvo blokov. Gratulujeme k víťazstvu.

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "V prvom rade gratulujem dievčatám k dôležitému víťazstvu. Zápas sme začali trocha nervózne a ustráchane, hlavne na útoku. Postupne sme zlepšili všetky činnosti a dostali sa do zápasu. Stabilne sme odprihrávali celý zápas, čo bolo veľmi dôležité a vďaka tomu sa nám hralo ľahšie. Nebolo to z našej strany úplne ideálne, hlavne po taktickej stránke, ale som rád, že postupne prenášame veci z tréningu do zápasov."

Extraliga žien - 9. kolo: Strabag Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava - VTC Pezinok-Bilíkova 3:0

11.09.2017

(11, 18, 18) štatistika
Rozhodovali: Sarka a Juráček
STRABAG: Ovečková 2, Hudecová 4, Cigániková 11, Radonjič 18, Ševarika 15, Candráková 7, liberá Nikmonová a Jančová (Babjaková 1, Ramajová 0, Háberová 1, Písečná 0). Tréner: T. Varga.

Pezinok: Ella Erteltová 2, Fartelová 7, Beneková 7, Jelínková 10, Maštalírová 1, Emma Erteltová 2, libero Kačerjaková (Keszeghová 2, Andrišinová 2, Mitrengová 0, Hrušecká 1, Vajdová 0). Tréner: J. Hančák.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Ivana Radonjič (STRABAG)

Tomáš Varga, tréner STRABAG: "Dnešný zápas nebol na vysokej športovej úrovni. My sme dobre podávali čo dnes na súpera stačilo. Potrebujeme si teraz oddýchnuť pred budúcim veľmi náročným týždňom a sústrediť sa na to, aby sme to zvládli podľa našich predstáv."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem súperovi k víťazstvu a zároveň chcem pochváliť naše dievčatá. Dnes predviedli celkom slušný výkon proti jasnému favoritovi, aj keď tomu výsledok možno nezodpovedá. Samozrejme mame ešte čo vylepšovať, ale som rád že niektoré veci z tréningu sme dokázali preniesť už aj do zápasu a dúfam že v tých nasledujúcich zápasoch sa to prejaví aj na výsledku."

Extraliga žien - 8. kolo: VTC Pezinok-Bilíkova - Slávia EU Bratislava 0:3 (-10, -24, -13)

04.11.2017

Naplno bodovala Slávia, ktorá zvíťazila v Pezinku 3:0. Obhajca titulu mal v prvom a treťom sete jasne navrch, ale v druhom "ušiel hrobárovi z lopaty." Pezinok-Bilíkova viedol 19:11, neskôr 24:19, ale Slávia pri podaní Karin Šunderlíkovej otočila koncovku na 26:24. Šunderlíková dala 6 es a zaznamenala 16 bodov. Cenu MVP získala nahrávačka hostí Lucia Töröková. Slávia zaknihovala siedme víťazstvo v sezóne.

Rozhodovali: Juráček a Svorenčík, 200 divákov.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Lucia Töröková (Slávia EU)

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem súperovi k zaslúženému víťazstvu. Škoda, že sme dnes nehrali trocha uvoľnenejšie a nepotrápili favorita o čosi viac. V druhom sete sme dobre podávali a dokázali Sláviu zatlaciť, ale za stavu 24:19 sme fatálne zlyhali a so strachom darovali súperovi set. Slávia dnes bola jas ne lep&s caron;ia v každej činnosti a aj pokojnejšia, čo jej prinieslo víťazstvo 3:0."

Dominik Hajtol, asistent trénera Slávie: "Dnešný zápas mal veľmi zvláštny priebeh. V prvom sete, tak ako aj v treťom sme tlakom z podania nedovolili súperovi tvoriť útočné herné kombinácie a následne sme nemali problém s obranným systémom. V druhom sete sme vlastnými chybami v útoku, ale najmä na príjm e podani a dali šancu súperovi chytiť sa a vytvoriť si vysoké bodové vedenie. Našťastie a to aj vďaka vydarenému striedaniu, keď prišla na ihrisko Herdová a vniesla do zápasu nie len život ale aj hru bez chýb, sa nám podarilo tento nepriaznivý stav zvrátiť. V závere tohto setu, keď sme prehrávali 14:20 respektíve 19:24 sme dobrou kolektívnou hrou a stabilným podaním viacerých hráčok no najmä Šunderlíkovej v samotnom závere zvrátili set a v ďalšom priebehu dominovali."

Extraliga žien - 7. kolo: VTC Pezinok-Bilíkova - Volley project UKF Nitra 0:3 (-13, -15, -10)

28.10.2017

Rozhodovali: Sarka a Juráček, 100 divákov.

Pezinok: Ella Erteltová 1, Fartelová 0, Beneková 3, Jelínková 6, Maštalírová 4, Emma Erteltová 3, libero Kačerjaková (Keszeghová 0, Mitrengová 0, Andrišinová 1, Havelková 1). Tréner: J. Hančák.

Nitra: De Paula 5, Richweissová 10, Müller 13, De Monte 10, Konečná 10, N. Stümpelová 6, libero Španková (Ondrejková 4). Tréner: T. Sarna.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Yslany Kelly Fernandes de Paula (UKF Nitra)

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem súperovi k zaslúženému víťazstvu. Dnes bol vo všetkých činnostiach lepší. Mrzí ma jedine, že sme sa príliš skoro vzdali, prestali bojovať a hrali alibisticky. Boli tam pekné výmeny a momenty, ale bohužiaľ strašne málo na to, aby to vyzeralo na normálny volejbal z našej strany. Dúfam, že sa z toho poučíme."

Extraliga žien - 6. kolo: Hit UCM Trnava - VTC Pezinok-Bilíkova 0:3 (-24, -19, -21)

20.10.2017

V druhom piatkovom zápase vyhrali volejbalistky VTC Pezinok-Bilíkova na palubovke Hit UCM Trnava 3:0 a v tabuľke sa vyšvihli na priebežné tretie miesto s bilanciou 3-3. Až osem blokov zaznamenala pezinská blokárka Emma Erteltová. Prvýkrát sa v drese Pezinka predstavila smečiarka Kristína Maštalírová, ktorá prišla na hosťovanie zo STRABAGU.

Rozhodovali: Moravčík a Sluk, 50 divákov.

Trnava: Slezáková 9, Grulišová 12, Kočišová 1, Behúnová 4, Režná 3, Doluda 18, libero Gondeková (Kostelanská 3, Melišová 0). Tréner: P. Bernáth.

Pezinok: Emma Erteltová 14, Ella Erteltová 5, Tereňová 9, Beneková 3, Jelínková 17, Fartelová 6, libero Kačerjaková (Maštalírová 0, Keszeghová 0, Mitrengová 0). Tréner: J. Hančák.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Martina Tereňová (Pezinok)

Domáce univerzitné družstvo potrebovalo vyhrať zápas po štyroch prehrách v rade. Tlak na domáce hráčky sa preniesol aj do hry na začiatku prvého setu. Postupne však hráčky Hit UCM Trnava vyrovnali hru a v závere mali i setbal. Poslednú loptu však nezvládli a tesne prehrali. Nakoniec sa ukázalo, že ani v nasledujúcich dvoch setoch Trnavčanky nedokázali prelomiť obranu súpera a prehrali 0:3. Pozitívne prekvapila Lesia Slezáková, ktorá si vyskúšala pozíciu na smeči. V niektorých fázach hry domáce hráčky ukázali veľmi pekné herné akcie avšak na prvé víťazstvo to nestačilo.

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Dnes sme hrali nedôrazne, ustráchane, nepresne a dostávali sme lacné body. Vždy keď sme sa dotiahli na súpera, čo nás stálo veľa síl, pochovali sme šancu na obrat v sete sériou školáckych chýb a to sa potom hrá ťažko. Súper dnes vyhral zaslúžene."

Diana Kočišová, kapitánka Trnavy: "Je najvyšší čas sa spamätať. Musíme začat na tréningu a preniesť to do zápasu."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem dievčatám k ďalšiemu veľmi dôležitému víťazstvu. Podali sme dnes pekný kolektívny výkon, o ktorý sa všetci pričinili. Znova sme hrali dobre po servise, ale dnes sme k tomu pridali aj o čosi lepšiu prihrávku a útok. Stále to nie je úplne ideálne, ale som rád že ideme správnym smerom. Máme ďalšie 3 body v tejto vyrovnanej súťaži a ceníme si ich."

Extraliga žien - 5. kolo: VTC Pezinok-Bilíkova - COP Nitra 3:1 (21, -18, 23, 13)

18.10.2017

Rozhodovali: Královič a Heitlinger, 50 divákov.

Pezinok: Ella Erteltová 4, Tereňová 13, Beneková 3, Jelínková 14, Fartelová 13, Emma Erteltová 11, libero Kačerjaková (Mitrengová 0, Havelková 2, Keszeghová 0, Vajdová 1, Andrišinová 0). Tréner: J. Hančák.

Nitra: Jurášová 18, Zimová 6, Krajčírová 19, Kupčiová 7, Körmendyová 8, Kubová 1, liberá Bojňanská a Žúdelová (M. Stümpelová 0, Kucserová 0, Konárová 0). Tréner: M. Maličký.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Ema Erteltová

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem dievčatám k ďalšiemu dôležitému víťazstvu. Podali sme celkom sympatický výkon, ale určite nie ideálny a aký si predstavujem. Až na zopár úsekov hry nám dobre fungoval servis a obrana, hlavne obrana na sieti. Všetky dievčatá podali bojovný a kolektívny výkon, čo ma teší. Stále ale v určitých častiach hry hráme chaoticky a nerozumne hlavne na prihrávke a útoku, kde vieme byť lepší. V tréningovom procese sa tomu venujeme a dúfam, že to čoskoro začne fungovať aj v zápasoch

Extraliga žien - 4. kolo: VK EPERIA Prešov - VTC Pezinok-Bilíkova 3:2 (-21, -13, 16, 18, 12)

14.10.2017

Rozhodovali: Höger a M. Smolko, 80 divákov.

Prešov: Štieberová 0, Schniererová 7, Vrabcová 9, Bodnárová 8, Obermannová 6, Povrazníková 13, libero Nehilová (Jakábová 16, Markarashvili 0, Pitoňáková 0). Tréner: F. Bočkay. Pezinok: Ella Erteltová 10, Tereňová 14, Emma Erteltová 17, Jelínková 16, Fartelová 13, Havelková 3, libero Kačerjaková (Keszeghová 1, Mitrengová 1, Andrišinová 0). Tréner: J. Hančák.

František Bočkay, tréner Prešova: "Ťažšie sme sa rozbiehali. Súper nás tlačil veľmi dobrým servisom a nevedeli sme sa dostať spod tlaku, ktorý na nás vyvinuli. Od tretieho setu sa hra otočila. Spresnili sme náš útok a začali sme lepšie prihrávať a pomohli sme si servisom. Tento zápas sme otočili a tým pádom sme cieľ dnešného dňa, ktorým bolo víťazstvo splnili."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem súperovi a zároveň škoda, lebo sme mali na dosah cenné víťazstvo v Prešove. Dva sety sme výborne podávali a fungovala nám aj obrana s dohrávkou. Potom sme sa asi zľakli úspechu, súper nás trocha zatlačil a my sme mu pomohli našimi chybami a hlúposťami. Stále sa zlepšujeme, ale aj napriek tomu robíme veľa nevynútených chýb a pomáhame súp erom. Ka ždopádne sme radi aspoň za jeden bod a dva dobré sety v našej hre."

Extraliga žien - 3. kolo: VTC Pezinok-Bilíkova - BK97 Stova Spišská Nová Ves 3:1 (-18, 20, 23, 12)

7.10.2017

Rozhodovali: Gerboc a Sarka, 40 divákov.

Pezinok: Ella Erteltová 8, Tereňová 9, Emma Erteltová 9, Jelínková 23, Fartelová 6, Beneková 8, libero Kačerjaková (Marjenková 1, Andrišinová 0, Mitrengová 0, Havelková 1, Keszeghová 2). Tréner: J. Hančák.

Sp. Nová Ves: Zaťková 10, Nováková 5, Olejníková 5, Thaka 15, Kubičárová 8, Auramchyk 5, liberá Želonková a Ďurišková (Vikartovská 2, Dulíková 0). Tréner: R. Žigraj.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Simona Jelínková (Pezinok)

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem dievčatám k prvému víťazstvu. Konečne sme hrali disciplinované na bloku, v obrane a na podaní, vďaka čomu sme boli úspešní. V prvom sete nám viazla prihrávka a som rád že v priebehu zápasu sme to dokázali ako tak stabilizovať. Aj napriek tomu sme podali slabší výkon na útoku, kde vieme hrať oveľa lepšie. Stále robíme veľa zbytočných chýb a to musíme odstrániť. Dobre trénujeme a postupne dúfam, že aj naša hra sa bude zlepšovať."

Radovan Žigraj, tréner Spišskej Novej Vsi: "Dnes sme sa od druhého setu nedokázali presadiť na útoku, v obrane sme nedokázali ubrániť prvú loptu a tým pádom ani
účinne prejsť z obranu do útoku. Blahoželám súperovi k výhre."

2. kolo Extraligy žien KV MŠK Oktan Kežmarok - VTC Pezinok-Bilíkova 3:0 (22, 16, 24)

29.9.2017

Rozhodovali: Niklová a Poláčiková, 250 divákov.
Kežmarok: Smák 4, Zatrochová 11, Labudová 9, Dragašeková 7, Morihladková 12, Trcková 3, liberá Plančíková a Šromovská (Jakušová 6, Sandtnerová 0, Kredátusová 0, Pisarčíková 0, Gemzová 1, Karašová 0). Trénerka: B. Špaková.
Pezinok: Ella Erteltová 5, Tereňová 2, Beneková 1, Jelínková 11, Fartelová 14, Emma Erteltová 4, libero Kačerjaková (Keszeghová 2, Andrišinová 3, Mitrengová 0, Havelková 1). Tréner: J. Hančák.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Paula Zátrochová (Kežmarok)

V prvom sete mali domáce navrch, ale do koncovky sa išlo za vyrovnaného stavu 20:20. Skúsený domáci tím záver setu zvládol a vyhral 25:22. Druhé dejstvo bolo celý čas pod kontrolou Podtatraniek. V závere tretieho setu vyhrával Kežmarok 24:20. Pezinčanky síce vyrovnali na 24:24, ale ďalšie dva body získali domáce a pripísali si do tabuľky tri body.

Blanka Špaková, trénerka Kežmarku: "Som rada, že sme sa predstavili v prvom zápase v domácom prostredí s obmeneným kádrom víťazne. Aj keď v netradičnom termíne nás potešila divácka účasť a príležitosť dostalo všetkých 14 dievčat v kádri."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem súperovi. Momentálne sa porážame sami zbytočnými chybami a nedisciplinovanosťou. V zápase bolo veľa pekných momentov, ale aj veľa situácií, na ktoré sa nedalo pozerať. Pracujeme dobre a potrebujeme asi trocha viac času na upokojenie a postupne sa to bude zlepšovať."

1. kolo Extraliga VTC Pezinok-Bilíkova - VK Nové Mesto nad Váhom 2:3

21.9.2017

(-18, -20, 15, 19 -11) - štatistika

Rozhodovali: Sluk a Pivarček, 100 divákov.

Pezinok: Ella Erteltová 6, Jelínková 15, Emma Erteltová 9, Tereňová 12, Fartelová 9, Beneková 10, libero Kačerjaková (Keszeghová 0, Kováčová 0, Vajdová 0, Mitrengová 0). Tréner: J. Hančák.

Nové Mesto n. Váhom: Balberčáková 9, Rešutíková 6, Blizmanová 6, Melicherová 10, Chárová 17, Martáková 14, libero Vojtechová (Tokošová 4, Benková 0). Trénerka. L. Šujanová.

Najlepšia hráčka zápasu (MVP): Martina Melicherová (Nové Mesto nad Váhom)

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Prvé dva sety boli jasne v réžii súpera a my sme hrali nervózne a alibisticky na útoku. Robili sme veľa zbytočných chýb v jasných a jednoduchých herných situáciách. Ďalšie dva sety sme sa prebrali, upokojili a konečne začali hrať aspoň sčasti čo máme natrénovane. V tajbrejku sme do stavu asi 8:6 mali mierne navrch, ale potom znova prišli školáčke chyby a s&uacut e;per vy hral koncovku zaslúžene."

Lucia Šujanová, trénerka Nového Mesta nad Váhom: "Teší nás, že sme na víťazstvo v extralige nemuseli dlho čakať, ale zápas ukázal, že máme na čom pracovať. Verím, že nás tento výsledok nakopne do ďalších zápasov, v ktorých nás čakajú silnejší súperi."

Pezinský strapec získali volejbalistky Volley project UKF Nitra

11. 09. 2017 - SVF, VTC Pezinok

V závere minulého týždňa sa uskutočnil tradičný turnaj Pezinský strapec, na ktorom štartovali štyri extraligové ženské kluby - VTC Pezinok-Bilíkova, HIT Trnava, Volley project UKF Nitra a VK Nové Mesto nad Váhom. Z víťazstva na turnaji sa tešili volejbalistky Volley project UKF Nitra.
Výsledky:

Piatok 08. 09. 2017 VTC Pezinok-Bilíkova - HIT Trnava 3:1 Volley project UKF Nitra - VK Nové Mesto nad Váhom 3:0 (22, 20, 22) VTC Pezinok-Bilíkova - VK Nové Mesto nad Váhom 2:3 (-19, 19, 25, -12, -11)

Sobota 09. 09. 2017 Volley project UKF Nitra - HIT Trnava 3:0 VK Nové Mesto nad Váhom - HIT Trnava 3:1 (19, 21, -20, 16) VTC Pezinok-Bilíkova - Volley project UKF Nitra 1:3

Konečné umiestnenie (najlepšie hráčky za klub) 1. Volley project UKF Nitra (Hradecká) 2. VK Nové Mesto nad Váhom (Rešutíková) 3. VTC Pezinok - Bilíkova (Beneková) 4. HIT Trnava (Doluda)

ZHODNOTENIE SEZÓNY 2016/17 VTC PEZINOK – ŠŠK BILÍKOVÁ

Súťažný ročník 2016/2017

Hráčky pre sezónu 2016/2017 – Radka Skálova, Dominika Jakubovičová, Adela Grolmusová, Mirka Patschová, Aďa Marienková, Lenka Kinclová, Diana Kačerjaková, Marta Fartelová, Maťa Tereňová, Dáša Keszeghová, Simona Jelínková, Ela Erteltová, Ema Erteltová, Laura Beneková, Mima Havelková + Viky Kováčová, Peťa Nechojdomová

Prípravu na novú sezónu a zároveň aj spoluprácu medzi VTC Pezinok a ŠŠK Bilíková sme začali v auguste letnou prípravou. Trénovali sme dvojfázovo a celá príprava bola zameraná na rozvoj kondičných schopností a herných zručností. Staršie hráčky sa pripojili k družstvu neskôr buď zo zdravotných dôvodov, alebo osobných. Zhruba po dvojmesačnej fyzickej a hernej príprave sme absolvovali asi trojtýždňový cyklus prípravných zápasov, zameraných na odhalenie posledných nedostatkov a doladenie formy pred súťažou. Cieľom družstva bolo skončiť po základnej časti na piatom, šiestom mieste. Prvú časť sezóny sme odštartovali rozpačito, nervózne, nie v plnej zostave a nie celkom v doladenej forme. Postupne v priebehu zápasov z nás opadla nervozita a nastalo aj zlepšovanie našej hernej stránky. Do zápasov sa zapojili aj hráčky po zranení a v každom nasledujúcom zápase sme hrali lepšie a lepšie. Po prvej časti sme skončili na piatom mieste s bilanciou deväť víťazstiev a deväť prehier.

V druhej časti sezóny – nadstavbová časť , bolo cieľom udržať si piate miesto do bojov o play off. Táto časť sezóny nedopadla podľa našich predstáv, keďže sme dvakrát zaváhali proti posilnenému Prešovu a odvážne hrajúcej COP Nitre. V priebehu tejto časti sezóny družstvo z osobných dôvodov postupne opustili Dominika Jakubovičová a neskôr aj Radka Skálová. Asi v polovici začala mať aj Adela Grolmúsová problémy s chrbtom a preto veľa zápasov sme museli improvizovať zo zostavou. Tieto situácie, resp. problémy nás do značnej miery poznačili a narušili náš herný prejav a celú koncepciu hry. Aj napriek tomu sme si dokázali udržať kladnú bilanciu víťazstiev a prehier 15:13, ale kvôli horšiemu počtu bodov sme klesli na šieste miesto.

Do štvrťfinálového boja v play off sme nastupovali proti UKF Nitra, ale bohužiaľ takmer v juniorskej zostave a zo zranenými kľúčovými hráčkami. Neboli sme favorit v porovnaní s tretím družstvom po druhej časti a v takejto zostave. Aj napriek tomu sme sa nevzdávali a chceli hrať odvážne a agresívne. Obidva zápasy sme odohrali na slušnej výkonnostnej úrovni, ale Nitra nás bohužiaľ prehrala hlavne skúsenosťami a menším počtom chýb v koncovkách. Zápasy sme prehrali 3:0 a 1:3.

V bojoch o piate miesto sme dvakrát po sebe s iným družstvom v inej sérii zažili deja vu. Všetky štyri zápasy odohrané vonku aj doma mali ten istý priebeh a boli takmer totožné. Vonku sme hrali chladno bez chuti vyhrať, nedisciplinovane a s množstvom chýb v koncovkách setov. V každej sérii sme prehrali vonku hladko 3:0. Domáce zápasy boli naopak plné správnych a kontrolovaných emócii, sústredenosti a maximálneho úsilia. COP Nitra sme doma zmietli asi za šesťdesiat minút 3:0, ale v zlatom sete sme už znervózneli, súperovi vyšlo podanie a podľahli sme mu 12:15. Domáci zápas s Trnavou mal takmer totožný priebeh, keď sme vyhrali hladko 3:1 a v zlatom sete sme spravili dve hlúpe chyby a prehrali 13:15.

Nakoniec po celkom úspešnej základnej časti sme skončili na ôsmom mieste s ktorým určite nie som spokojný ja a ani nikto v družstve. Napriek tomu, nám a hlavne všetkým mladým hráčkam čo dohrávali sezónnu a prvýkrát si zahrali play off, dala táto sezóna veľa skúsenosti. Aj keď sme neboli oficiálne nováčik v Extralige, tak v priebehu sezónny sa z nás určite nováčik stál a bolo to po mentálnej stránke cítiť. Som rád, že dievčatá to do poslednej lopty nevzdali aj keď to nebolo vždy ideálne, ale bojovali až dokonca, niekedy aj s vlastnou mladosťou - nevyzretosťou a veľa krát so súperovou skúsenosťou. Za toto im ĎAKUJEM.

Odveta o 7. miesto -VTC Pezinok - Hit UCM Trnava 3:1

(16, 20, -24, 22) - Zlatý set 13:15

Zápas trval: 100 minút. Rozhodovali: A. Gerboc a M. Pivarček /prvý zápas 0:3, 7. miesto obsadila Trnava, 8. Pezinok/ Pezinok: Ella Erteltová 2, Fartelová 12, Marjenková 18, Jelínková 29, Tereňová 12, Emma Erteltová 2, liberá Kačerjaková a Kinclová (Beneková 1, Kováčová 2). Tréner: J. Hančák. Trnava: Snopková 3, Kostelanská 13, Režná 15, Šimková 14, Behúnová 7, Melišová 6, libero Plančíková (Kočišová 0, Doluda 8, Rusnáková 1). Tréner: P. Bernáth.

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem súperovi k siedmemu miestu. Odohrali sme veľmi slušný zápas, hrali sme disciplinovane a takticky presne ako sme si to povedali na porade. Škoda, že sme poľavili v koncentrácii počas tretieho setu a na začiatku štvrtého, ale na druhej strane sme sa dokázali vrátiť do zápasu. Zlatý set bol viac-menej o dvoch loptách, trocha o šťastí a v našom prípade aj o menších skúsenostiach. Dievčatám a realizačnému tímu ďakujem za odvedený výkon počas celej sezóny, ktorú sme odohrali celkom slušn e. V play off nám chýbalo asi trocha viac šťastia, skúsenosti a odvahy, hrali ho mladé hráčky, ktorých čas na výsledok určíte ešte len príde."

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Do zápasu sme vstúpili vlažne. Pezinok bol perfektne pripravený a nedal nám zo začiatku zápasu šancu. Prestriedali sme a zápas sa trošku vyrovnal. V zlatom sete nám konečne vyšiel taktický zámer a súpera sme zablokovali, čo rohodlo. Vybojovali sme 7. miesto, ktoré beriem ako odmenu za našu trpezlivosť. Chcem sa poďakovať hráčkam a realizačnému tímu za sezónu. Budem na ňu r&a acute;d spomínať, bola srdečná!"

Odveta o 7. miesto - 1. zápas (na odvety): Hit UCM Trnava - VTC Pezinok 3:0

(20, 18, 22) - štatistika

Zápas trval: 73 minút, rozhodovali: A. Sluk a F. Moravčík

Trnava: Snopková 2, Kostelanská 23, Režná 7, Šimková 17, Behúnová 6, Melišová 4, libero Plančíková. Tréner: P. Bernáth. Pezinok: Ella Erteltová 0, Fartelová 5, Marjenková 5, Jelínková 13, Tereňová 7, Emma Erteltová 4, libero Kačerjaková (Patschová 3, Kováčová 5, Havelková 1, Kinclová 0). Tréner: J. Hančák.

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Zápas sme ustáli v prvom rade na prihrávke a nerobili sme chyby, čo dnes stačilo. To čo dnes stačilo ale v piatok stačiť nemusí. Čaká nás ešte jeden ťažký zápas."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Dnes bol súper lepší vo všetkých činnostiach a zaslúžene vyhral. Nehrali sme naplno, disciplinovane a chýbalo nám viac odhodlania hlavne v obrane. Trnava po miernom úpadku v priebehu sezóny má znova formu a hrajú slušný volejbal. My na druhej strane dohrávame súťaž s juniorkami, kadetkami a dokonca aj žiačkami, čo je pre nás psychicky a mentálne nesmierne náročné. Určite sa nevzdávame a ideme sa sústrediť na domáci zápas."

Odvety o 5.-8. miesto: VTC Pezinok - COP Nitra 3:0

(16, 21, 15) - Zlatý set 12:15 štatistika

Zápas trval: 91 minút, rozhodovali: A. Sluk a M. Pivarček /prvý zápas 0:3, o 5. miesto bude hrať COP Nitra, o 7. Pezinok/

Pezinok: Patschová 4, Fartelová 13, Marjenková 10, Jelínková 19, Tereňová 8, Emma Erteltová 7, liberá Kinclová a Kačerjaková (Beneková 0, Keszeghová 0, Ella Erteltová 0). Tréner: J. Hančák.
Nitra: Kubová 0, Magdinová 8, Zimová 7, Vasková 8, Veliká 0, Körmendyová 9, liberá Bojňanská a Žúdelová (Kupčiová 5, Krajčírová 3, M. Stümpelová 0, Jurášová 5, Konárová 0). Tréner: M. Maličký.

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem súperovi k postupu. Dnes sme odohrali výborný zápas, disciplinovaný po taktickej stránke a boli sme lepší vo všetkých herných činnostiach. Postup sme si prehrali sami pred týždňom v Nitre. Zlatý set bol počas celého priebehu nervózny na oboch stranách a vyhralo družstvo, ktoré malo viac šťastia a ktorému vyšlo lepšie podanie."

Marek Maličký, tréner COP Nitra: "Vedeli sme, že Pezinok bude chcieť využiť domáce prostredie. Boli v riadnom zápase lepší vo všetkých činnostiach a zaslúžene vyhrali 3:0. Zápas v podstate prebiehal rovnako ako u nás doma. V zlatom sete sa začal hrať dobrý volejbal z oboch strán. Povedali sme si, že nemáme čo stratiť, že sme zvládli viacero päťsetových zápasov a teraz je ten moment, keď sa ukáže sila kolektívu a dokážeme zúročiť každodennú drinu v zápase keď už o niečo ide. Napriek tomu, že niektoré hráčky hralo ráno aj juniorskú súťaž, sme našli ešte sily a podarilo sa. Tešíme sa na zápas o 5. miesto s Kežmarkom."

Extraliga žien - 1. zápasy o 5.- 8. miesto COP Nitra - VTC Pezinok 3:0

(20, 20, 18) štatistika

Zápas trval: 72 minút, rozhodova li: Poláčiková, Fiľo

Nitra: Kubová 5, Magdinová 17, Zimová 9, Vasková 8, Veliká 6, Körmendyová 6, liberá Bojňanská a Žúdelová. Tréner: M. Maličký. Pezinok: Patschová 0, Fartelová 6, Marjenková 2, Jelínková 11, Tereňová 9, Emma Erteltová 4, liberá Kačerjaková a Kinclová (Ella Erteltová 1, Kováčová 2, Havelková 0, Beneková 2). Tréner: J. Hančák.

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Dnes súper vyhral z aslúžene a my sme sa došli do Nitry len zúčastniť. Pôsobili sme väčšinu zápasu odovzdane, miestami až prispato. Hrali sme nedisciplinovane, nesústredene a vôbec nám nefungovala obrana a založenie protiútoku. Musíme sa spamätať a zabrať, lebo nás čakajú ešte ťažké zápas.

Marek Maličký, tréner COP Nitra: "Gratulujem dievčatám k víťazstvu. To, čo sme si povedali v šatni sa nám darilo počas celého zápasu dodržiavať. Som rád, že niektoré aspekty z tréningu sme ukázali aj v zápase. Rozoberieme si zápas, pozrieme sa ktorým chybám sa musíme vyvarovať a o týždeň ideme do Pezinka s rovnakým cieľom. Chceme hrať o 5 miesto."

Extraliga žien, štvrťfinále play off - 2. zápas: VTC Pezinok - Vollex project UKF Nitra 1:3

(-19, 21, -22, -21) štatistika

Zápas trval: 106 minút, rozhodovali: A. Sluk, A. Gerboc

/na zápasy 0:2, Nitra postúpila do semifinále/

Pezinok: Patschová 2, Fartelová 18, Emma Erteltová 11, Jelínková 18, Tereňová 10, Marjenková 7, liberá Kačerjaková a Kinclová (Keszeghová 0, Ella Erteltová 0, Kováčová 0). Tréner: J. Hančák. Nitra: Poláčková 10, N. Stümpelová 12, Hradecká 0, Tužinská 16, Frindtová 5, Richweissová 6, liberá Španková a Búzková (Lukáčová 3, Gavronová 1). Tréner: M. Rašner.

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem súperovi k postupu do semifinále. Dnes sa hral celkom pekný volejbal s víťazným koncom pre skúsenejšieho súpera. S výkonom našich dievčat som spokojný, bojovali, hrali odvážne, chceli. Máme mladé družstvo, ktorému chýbaju ešte skúsenosti na takéto dôležité zápasy. Aj napriek dobrému výkonu sme dnes spravili viac chýb, čo bolo asi rozhodujúce. Pre nás sa play off nekončí a pokračujeme ďalej v bojoch o 5. miesto."

Martin Rašner, tréner Nitry: "Som rád, že sme zvládli aj druhý zápas série a postúpil do semifinále. Pezinok bojoval a snažil sa, ale my sme lepšie zvládli kľúčové momenty. Gratulujem dievčatám k splneniu prvého cieľa a tešíme sa na semifinale.

Extraliga žien, štvrťfinále play off - 1. zápasy: Volley project UKF Nitra - VTC Pezinok 3:0

(15, 19, 19) štatistika

Zápas trval: 66 minút, rozhodovali: L. Poláčiková a M. Svorenčík

Nitra: Hradecká 1, Tužinská 13, Frindtová 13, Richweissová 9, Poláčková 6, N. Stümpelová 11, libero Španková (Lukáčová 1). Tréner: M. Rašner.

Pezinok: Emma Erteltová 4, Patschová 4, Fartelová 4, Marjenková 11, Keszeghová 6, Tereňová 5, libero Kačerjaková (Beneková 0, Kinclová 1, Kováčová 0). Tréner: J. Hančák.

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Neodohrali sme dnes najhorší zápas, ale aj napriek tomu sme spravili veľa zbytočných chýb, ktoré v tejto časti súťaže už nemôžeme robiť. Mali sme problém so zložením lopty na útoku a taktiež nám nefungovala obrana na sieti a v poli tak ako sme si povedali. Nitra má svoju kvalitu a hlavne viac skúseností v porovnaní s nami. My sa však nevzdávame a ideme sa pripraviť na odve tu, aby sme hrali ešte lepšie."

10. kolo skupiny o 5.-10. miesto: Senický volejbalový klub - VTC Pezinok 0:3

(-19, -15, -14) - štatistika

Zápas trval: 69 minút. Rozhodovali: A. Sluk a M. Pivarček

Senica: Osvaldová 4, Slezáková 5, Štammová 2, N. Ovečková 1, Mihaliková 13, Trcková 5. Tréner: V. Sirvoň.

Pezinok: Patschová 3, Fartelová 11, Marjenková 6, Keszeghová 5, Tereňová; 6, Emma Erteltová 5, liberá Kačerjaková a Kinclová (Beneková 3, Ella Erteltová 0, Havelková 2). Tréner: J. Hančák.

Vladimír Sirvoň, tréner Senice: "Bolo to pre nás posledné extraligové stretnutie v tejto sezóne. Dievčatá to odohrali solídne a bojovali, ale súper bol lepší a zaslúžene vyhral. Chcem sa poďakovať všetkým našim dievčatám za to, čo spr avili pre náš klub."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem dievčatám k zaslúženému víťazstvu a úspešnému ukončeniu nadstavbovej časti. Dnes sme boli lepší vo všetkých herných činnostiach, čomu zodpovedá aj konečný výsledok. Neboli sme tu v kompletnej zostave a preto som rád, že všetky hráčky, ktoré dostali priestor, boli sústredené a hrali naplno ."

8. kolo skupiny o 5.-10. miesto: VK EPERIA - VTC Pezinok 3:1

(21, 13, -21, 19) - štatistika

Zápas trval: 98 minút, rozhodovali: P. Myšková a P. Čunočka, 150 divákov.

Prešov: Sokolov-Székelyová 1, Jakábová 15, Obermanová 3, Povrazníková 10, Bodnárová 12, Schniererová 11, liberá Olejníková a Nehilová. Tréner: F. Bočkay.

Pezinok: Emma Erteltová 6, Ella Erteltová 1, Jelínková 16, Marjenková 10, Tereňová 7, Fartelová 10, libero Kačerjaková (Patschová 3, Kinclová 0, Havelková 0). Tréner: J. Hančk

Prešov potvrdil výbornú formu a v nadstavne ešte neprehral. V prvom sete mali mierne navrch hosťujúce hráčky, ale od jeho polovice už Prešov dominoval. V druhom dejstve získali domáce od stavu 16:13 deväť bodov za sebou a dostali sa do vedenia 2:0. Tretí set mal Pezinok pod kontrolou a domácim nepomohlo ani to, že znížili na 21:22. V štvrtom dejstve vyrovnali hráčky VTC z 15:19 na 19:19, ale to bolo z ich strany všetko. Ďalšie body získal už len Prešov a pri podaní Bodnárovej duel ukončil.

František Bočkay, tréner Prešova: "Myslím, že každý si uvedomuje dôležitosť tohto víťazstva. A viac menej je jedno ako bolo dosiahnuté. V zápase bolo veľmi veľa chýb, či už vynútených, alebo nevynútenych, ale aj to má svoj dôvod. Som rád, že sme ustáli tlak Pezinka na servise a v dôležitých momentoch sme urobili menej chýb. Stále máme na čom pracovať. Dnes sme chceli vyhrať, dosiahli sm e to na čom sme pracovali a to je super."
Róbert Hronský, manažér Pezinka: "Tak ako sa prepadla cesta v Prešove, (škoda že nepustili po nej aspoň tých dvoch co tam dnes štyri sety len tak stáli), tak sa začína rozpadávať aj naša štvrťfinálová cesta do Kežmarku. Ale ako hovorí jeden môj známy, ´cesty páně jsou nevyspytatelný."

VTC Pezinok - TJ Slávia TU Zvolen 3:0 (13, 17, 17)

Rozhodovali: Svorenčík a Novotný

Pezinok: Ella Erteltová 5, Fartelová 8, Marjenková 12, Jelínková 15, Tereňová 5, Emma Erteltová 7, libero Kačerjaková (Kinclová 1, Keszeghová 0, Beneková 0). Tréner: J. Hančák.
Zvolen: Vrabcová 1, J. Kubaliaková 4, Sásiková 3, Kohútová 3, Balcová 0, Hešková 5, libero Mihuliaková (Seidlová 7, Mattová 5). Tréner: M. Uvaček.
Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem dievčatám k víťazstvu. Súper dnes prišiel v oklieštenej zostave a my sme mali v nohách dva ťažké juniorské zápasy s COP Nitra. K tomu v družstve skončila Jakubovičová, Skalová, čo ma mrzí a Adela Grolmusová ma zdravotné problémy. Som r& aacute;d a ďakujem mladým babám, že vydržali fyzicky a koncentrovali sa počas celého zápasu, ktorý sme hravo zvládli. Ideme bojovať ďalej a každý zápas je pre nás obrovská skúsenosť a určite nás posunie vpred."
Marián Uvaček, tréner Zvolena: "Po veľmi ťažkom zápase v stredu, proti Senici, hráčky nestačili zregenerovať a dnes nenašli sily na dobre hrajúci Pezinok."

7. kolo, skupiny o 5.-10. miesto: VTC Pezinok - COP Nitra 1:3

VTC Pezinok - COP Nitra 1:3 (14, -25, -32, -14) - štatistika
Zápas trval: 115 minút, rozhodovali: M. Svorenčík a B. Kováč.

Pezinok: Emma Erteltová 5, Patschová 0, Jelínková 24, Marjenková 14, Grolmusová 6, Skalová 9, liberá Kačerjaková a Kinclová (Fartelová 4, Tereňová 0, Ella Erteltová 0, Beneková 0). Tréner: J. Hančák

Nitra: Zimová 10, Vasková 8, Kupčiová 11, Körmendyová 10, Kubová 5, Magdinová 19, liberá Bojňanská a Žúdelová (Veliká 0, M. Stümpelová 0, Jurášová 0). Tréner: M. Maličký.

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Ťažko hodnotiť zápas, keď prehráme dve takéto koncovky. Po hladkom prvom sete, v ktorom sme dobre podávali, bránili a dohrávali lopty, sme v druhom začali s množstvom vlastných chýb. Aj napriek tomu sme sa do koncovky dotiahli na súpera, ale nezvládli sme ju. Možno z časti aj mojim pričinením, keď som dvakrát takticky zariskoval a nevyšlo to. Koncovka tretieho setu bol boj, ale bohužiaľ neboli sme dostatočne agresívni na útoku hlavne v setbalových loptách. Po týchto dvoch setoch sme sa už opustili. Musíme sa z toho poučiť a čakajú nás ešte tri dôležité zápasy, na ktoré sa sústredíme.
"
Marek Maličký, tréner COP: "Začali sme nedôsledne, prvé tri hráčky ani nepodali, opatrný útok, súper bodoval, vypracoval si náskok a pohodlne vyhral. V druhom a treťom sete sme naopak zlepšili hru. Dôsledne sme bránili na sieti a útočili odvážnejšie. Obe koncovky sa nám podarilo vyhrať 27:25 a 34:32. V štvrtom sete sme mali viac síl, vypracovali sme si náskok dobrým podaním a dotiahli sme zápas do víťazného konca."
volejbal Pezinok - zápas nitra - pezinok


6. kolo skupiny o 5.-10. miesto: Hit UCM Trnava - VTC Pezinok 0:3 (-20, -12, -22)

Zápas trval: 69 minút, rozhodovali: Vaško, Gerboc.
Trnava: Snopková 2, Doluda 13, Režná 2, Šimková 10, Kostelanská 9, Melišová 4, libero Plančíková (Rusnáková 0, Kočišová 0, Duchoňová 0). Tréner: P. Bernáth.
Pezinok: Patschová 2, Jelínková 13, Marjenková 6, Grolmusová 6, Skalová 6, Emma Erteltová 5, liberá Kačerjaková a Kinclová (Fartelová 1, Tereňová 1). Tréner: J. Hančák.

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Najlepšia hráčka Pezinka dala 13 bodov. Trnava len pokazeným podaním a útokmi darovala Pezinku 30 bodov. K tomu viac netreba nič vysvetľovať."
Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem dievčatám k dôležitému víťazstvu, ktoré nebolo jednoduché. Konečne posledné dva týždne dobre trénujeme a k tomu sme odohrali aj dva zápasy, v ktorých sme sa rozohrali a aspoň z časti zlepšili náš herný výkon a prejav na ihrisku. Dnes dva nedostatky, prvý bol obrana na sieti, kde sme mali zmätok hlavne pozične sa posúvať a druhý poľavenie v koncen trácii v treťom sete. Čakajú nás ešte štyri ťažké zápasy tak dúfam, že sa budeme už len zlepšovať, resp. tie dobré činnosti stabilizovať, aby sme sa pripravili na play off."
volejbal Pezinok - víťazný zápas


Extraliga žien, 5. kolo skupiny o 5.-10. miesto - VTC Pezinok - Senický volejbalový klub 3:0

Štatistika - (5, 14, 16)
Zápas trval: 50 minút, rozhodovali: Gerboc, Svorenčík

Pezinok: Emma Erteltová 2, Patschová 3, Jelínková 19, Marjenková 9, Grolmusová 9, Skalová 7, liberá Kačerjaková a Kinclová (Keszeghová 3, Ella Erteltová 0, Havelková 3). Tréner: J. Hančák

Senica: Osvaldová 0, Slezáková 3, Štammová 2, N. Ovečková 2, Mihaliková 2, Trcková 5. Tréner: V. Sirvoň.

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem dievčatám k zaslúženému víťazstvu a som rád, že sa k tomu pričinilo všetkých dvanásť dievčat. Boli sme dnes lepší vo všetkých herných činnostiach a dúfam že budeme takto a ešte lepšie aj naďalej pokračovať."

Extraliga žien, 4. kolo skupiny o 5.-10. miesto - TJ Slávia TU Zvolen - VTC Pezinok 0:3

Štatistika - (-5, -16, -23)

Zápas trval: 61 minút, rozhodovali: Poláčiková, Čierťašská

Zvolen: Vrabcová 0, R. Kubaliaková 7, Hešková 1, J. Kubaliaková 0, Eleková 3, Luptáková 3, liberá Seidlová a Rajniaková (Mattová 0, Balcová 0, Michaličková 0, Kohútová 0). Tréner: M. Uvaček.

Pezinok: Emma Erteltová 8, Patschová 0, Jelínková 12, Marjenková 7, Grolmusová 9, Fartelová 8, liberá Kačerjaková a Kinclová (Beneková 0, Keszeghová 0, Ella Erteltová 0, Tereňová 2). Tréner: J. Hančák.

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratul ujem dievčatám k dôležitému víťazstvu, ktoré nás dúfam nakopne k zlepšenému hernému výkonu, ako to bolo v decembri. Dnes sme boli lepší vo všetkých herných činnostiach. Jediné, čo ma mrzí je, že sme neboli stabilnejší na servise a že niektoré striedajúce hráčky, ktoré dostali dnes priestor, nehrali pokojnejšie."

Extraliga žien, skupina o 5. - 10. miesto - 2. kolo: COP Nitra - VTC Pezinok 3:1

(24, -8, 22, 21) - štatistika
108 min, rozhodovali: Pivarček a Sluk
Nitra: Zimová 8, Vaskovičová; 13, Magdinová 11, Körmendyová 8, Kubová 3, Kupčiová 7, liberá Bojňanská a Žúdelová (Krajčírová 2, M. Stümpelová 0, Jurášová 1). Tréner: M. Maličký.
Pezinok: Emma Erteltová 8, Patschová 1, Jelínková 17, Marjenková 12, Grolmusová 15, Skalová 4, liberá Kačerjaková a Kinclová (Fartelová 5, Tereňová 1, Ella Erteltová 0). Tréner: J. Hančák.
Marek Maličký, tréner COP: "Vieme, že niečo funguje a z nepochopiteľných príčin prestaneme plniť taktické pokyny. Z toho vznikajú zbytočné chyby a hazardujeme s výsledkom zápasu. Spravili sme v zápase menej chýb ako súper a to mohlo byť rozhodujúce v setoch kde rozhodovali koncovky. V druhom sete sme si nevedeli poradiť s jednou rotáciou na prihrávke a následne v útoku. Treba sa z toho poučiť."
Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Dnes nám absolútne nefungovala medzihra, boli sme nedisciplinovaní, nedôrazní v obrane na sieti, k tomu veľa nepresností a zbytočných chýb na útoku. S takým prístupom sa nedá vyhrať žiadny zápas. Dúfam, že sa z toho poučíme, lebo nás čaka ešte veľa ťažkých zápasov."

1. kolo skupiny o 5.-10. miesto: VTC Pezinok - Hit UCM Trnava 3:2

(-23, 15, -22, 23, 11) - štatistika

Zápas trval: 116 minút, rozhodovali: Schimpl, Juráček

Pezinok: Emma Erteltová 4, Patschová 9, Jelínková 4, Marjenková 20, Grolmusová 16, Skalová 7, liberá Kačerjaková a Kinclová (Jakubovičová 1, Tereňová 0, Fartelová 8, Ella Erteltová 0). Tréner: J. Hančák.

Trnava: Snopková 7, Kostelanská 19, Režná 11, Doluda 12, Šimková 12, Melišová 3, libero Plančíková (Rusnáková 1, Kočišová 3). Tréner: P. Bernáth.
Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem babám k vydretému víťazstvu. Bol to náročný zápas, v ktorom sme lepšie zvládli piaty set a dotiahli zápas do víťazného konca. Fyzicky bol veľmi náročný, keďže niektoré baby mali v nohách osem setov z dvoch doobedných zápasov junioriek a preto som rád, že bojovali až dokonca a vydržali. Klobúk dole."
Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Výsledok je podľa môjho názoru spravodlivý. Súper hral dnes o niečo lepšie ako my a zaslúžene vyhral. Pripravili sa na nás a vychádzalo im to. Bolo to vyrovnané a takto nejako by mali vyzerať zápasy v nadstavbe. Ak by sme vyhrali 3:1, k čomu nám nechýbalo veľa, mali by sme šťastie a to nemôžeme mať stále. Mimochodom, na naše pomery sa hral pekný volejbal."

VTC Pezinok - COP Nitra 3:0 v dohrávke 16. kola extraligy žien

24. 01. 2017 - SVF, TASR

Volejbalistky VTC Pezinok vyhrali v utorňajšej dohrávke 16. kola extraligy nad COP Nitra 3:0. Týmto zápasom sa tak skompletizovala základná časť súťaže, po ktorej sa rozdelí na skupiny 1.-4. a 5.-10. Pezinok obsadil po prvej časti 5. miesto (9-9, 24 bodov), COP Nitra siedme (6-12, 18).

Extraliga žien - dohrávka 16. kola:
VTC Pezinok - COP Nitra 3:0 (20, 13, 23)
Zápas trval: 74 minút, rozhodovali: Gerboc, Pivarček

Pezinok: Patschová 0, Jelínková 9, Marjenková 11, Grolmusová 7, Skalová 14, Emma Erteltová 9, liberá Kačerjaková a Kinclová (Fartelová 1, Jakubovičová 0, Ella Erteltová 0, Tereňová 1). Tréner: J. Hančák.
Nitra: Magdinová 11, Körmendyová 6, M. Stümpelová 0, Veliká 1, Zimová 7, Vasková 6, libero Bojňanská (Kubová 0, Jurášová 3, Kupčiová 3, Krajčírová 0). Tréner: M. Maličký.
Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem dievčatám k víťazstvu. Nebol to dnes jednoduchý zápas a preto som rád že sme ho zvládli v pomere 3:0. Celkom dobre sme podávali, bránili a hlavne bojovali v obrane a išli po každej ťažkej lopte. Na útoku sme sa trocha trápili hlavne z kolíkov, ale výborne to vykompenzovali stredové hráčky. Po dlh&sca ron;ej prestávke, hlavne zápasovej to ešte nie je ideálne, ale pomaly sa do toho dostávame."
Marek Maličký, tréner COP Nitra: "Dva sety sme sa rozbiehali. Súper dobre podával a mali sme problém so založením protiútoku. Boli sme zamrznutí a to doslova. V treťom sete ma naviac mrzia tri vlastné chyby v koncovke. Opatrné podanie, ktoré sa pokazilo, nedôslednosť pri prihratí ´free-ballu´ a tvrdohlavosť pri útoku prvým sledom rovno pred seba.
volejbal Pezinok - víťazný zápas Pezinčanky zavŕšili základnú časť víťazne. FOTO: Viera Erteltová


Extraliga žien - 18. kolo: VTC Pezinok - Senický volejbalový klub 3:0

Štatistika (12, 24, 15)
Rozhodovali: M. Szász a A. Sluk. Pezinok: Emma Erteltová 7, Patschová 2, Jelínková 6, Beneková 6, Grolmusová 6, Skalová 9, libero Kačerjaková (Ella Erteltová 1, Fartelová 4, Jakubovičová 5, Tereňová 5, Havelková 0). Tréner: J. Hančák.

Senica: Osvaldová 0, Mihaliková 14, Máčková 0, Tvrdá 1, Valová 2, Trcková 13. Tréner: V. Sirvoň.

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "V prvom rade gratulujem dievčatám k víťazstvu. Dnes prišiel súper v oklieštenej zostave a prejavilo sa to aj na úrovni celého zápasu. Boli sme lepší vo všetkých herných činnostiach a som rád, že to dievčatá nepodcenili a vyhrali 3:0."

Vladimír Sirvoň, tréner Senice: "Máme problémy so zložením tímu a nastúpili sme v oklieštenej zostave. Mal som k dospozícii len šesť hráčok, ktoré si za svoj výkon zaslúžia absolutórium a nepodali zlý výkon. Škoda, že sme nedotiahli do víťazného konca druhý set."

Extraliga žien - 17. kolo: Volley project UKF Nitra - VTC Pezinok 3:0

3:0 (23, 18, 12) - štatistika
68 min, rozhodovali: Pivarček a B. Kováč

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Dnes sme odohrali asi najhorší zápas v sezóne. Neukázali sme nič z toho, čo máme natrénované. Robili sme strašne veľa zbytočných chýb, hrali sme nedisciplinovane a hlavne miestami to vyzeralo ako keby sme hlavami neboli na zápase."

15. kolo extraligy žien: VK EPERIA Prešov - VTC Pezinok 2:3

(23, -22, 18, -15, -11)

121 minút, rozhodovali: Andrejčák, Niklová, 150 divákov.

Prešov: Sokolov-Székelyová 6, Jakábová 13, Schniererová 5, Povrazníková 18, Bodnárová 9, Obermannová 2, libero Olejníková (Kopilcová 3, Štieberová 0, Salamonová 0, Kerpčarová 0). Tréner: F. Bočkay.

Pezinok: Emma Erteltová 8, Patschová 4, Jelínková 16, Marjenková 9, Grolmusová 19, Farteltová 6, liberá Kačerjaková a Kinclová (Tereňová 2, Ella Erteltová 2, Beneková 4). Tréner: J. Hančák.

František Bočkay, tréner Prešova: "Ťažky zápas... Trápili sme sa na príjme, Pezinok dobre servoval. Bojovali sme, makali, ale to dnes nestačilo. Stále keď sme sa dostali do krízy, tak Alica vyčarovala z minima maximum a presadili sme sa. Toľkokrát, koľko sme sa za posledné tri kolá dostali z nepriaznivých stavov do vedenia to je umenie. V úvode tajbrejku nám Pezinok uletel, znova sme sa z toho vyhrabali, ale potom prišli dve sporné situ&aacu te;cie v náš neprospech a bolo po zápase."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "V prvom rade gratulujem dievčatám k vydretému a zaslúženému víťazstvu. Vedeli sme, že to bude ťažké, lebo súper sa posilnil a hlavne vonku nechodí tak ďaleko s nami Radka Skalová a hráme s viacerými mladými babami. K tomu všetkému takmer polovica družstva má zdravotné problémy, o to viac si cením ich prístup, bojovnosť a že vydržali až do konca."

Volejbalistky VTC Pezinok vyhrali v piatkovej predohrávke 15. kola extraligy žien nad SVK DDK-LED Senica 3:0. Pezinok je s bilanciou 6-8 a 20 bodov piaty, Senica (2-11, 7) je predposledná ôsma.

Pezinok prekvapil 1. BVK.
Žiarila 15-ročná Jelínková

09.12.2016 - SVF + kluby

Volejbalistky VTC Pezinok sa postarali o veľké prekvapenie. V piatkovej predohrávke 14. kola extraligy žien zdolali v dramatickom zápase 1. Bratislavský volejbalový klub 3:2. Hviezdou duelu bola 15-ročná smečiarka Simona Jelínková (20. 11. 2001), ktorá zaznamenala 23 bodov.

Jelínková ukázala pohyb, nasadenie a emóciu. Hrala vynikajúco v útoku na oboch kolíkoch i v doskoku. Veľmi dobre na príjme i v poli.
Ak jej bude zdravie slúžiť, ešte o nej budeme počuť. Výkonom jej sekundovala aj Adela Grolmusová a celý pezinský tím.
volejbal Pezinok


Extraliga žien - 14. kolo: VTC Pezinok - 1. Bratislavský volejbalový klub 3:2 (-20, 13, 23, -16, 7)

Zápas trval: 113 minút, rozhodovali: Juráček, Kováč

Pezinok: Patschová 4, Jelínková 23, Marjenková 8, Grolmusová 14, Skalová 11, Emma Erteltová 8, libero Kačerjaková (Ella Erteltová 0, Beneková 0, Fartelová 2, Tereňová 1). Tréner: J. Hančák.

1. BVK: Ramajová 1, Hudecová 18, Cigániková 12, Staňková 7, Maštalírová 3, Candráková 18, libero 2.Jagodzinska (Písečná 7, Ovečková 1, Turčíková 0, Trach 7). Tréner: T. Varga.

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "V prvom rade gratulujem dievčatám k vydretému víťazstvu. Súper nás možno na začiatku trochu podcenil a som rád, že dievčatá sa chytili šance. Podali sme dnes všetci disciplinovaný, bojovný a kolektívny výkon. Uz dlhšie tvrdí, že dobre trénujeme a musíme to preniesť do zápasu a dnes sa nám to z veľkej časti podarilo. Dúfam, že v tom budeme pokračovať a bude to ešte lepšie."

Tomáš Varga, tréner 1. BVK: "Urobili sme pred zápasom zmeny, ktoré nevyšli, respektíve fungovali iba v určitých momentoch zápasu. Snažili sme sa to zvrátiť, ale jednoducho to dnes nešlo a súper to využil. Aj takýto je šport. Tragédiu z toho robiť nebudeme, ani nechceme, ale poučíme sa a ideme pracovat ďalej."

Extraliga žien - 13. kolo: TU Zvolen - VTC Pezinok 1:3 (-9, 21, -14, -11)

Rozhodovali: M. Novotný a P. Andrejčák

Zvolen: Luptáková 4, Vrabcová 5, Tužinská 7, Hešková 4, J. Kubaliaková 1, R. Kubaliaková 5, libero Trnavská (Balcová 0, Kohútová 1, Michaličková 0, Seidlová 1). Tréner: M. Uvaček.

Pezinok: Patschová 3, Jelínková 15, Marjenková 11, Grolmusová 11, Fartelová 15, Emma Erteltová 6, liberá Kinclová a Kačerjaková (Keszeghová 1, Ella Erteltová 0, Tereňová 1, Havelková 1). Tréner: J. Hančák.

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratuľujem dievčatám k víťazstvu, ktoré sme nutne potrebovali po troch prehrách na nakopnutie. Tri sety sme hrali veľmi dobre, disciplinovane a boli sme lepší v každej hernej činnosti. Hlavne sme dobre podávali, bránili na sieti a aj dohrávali na útoku. Škoda len druhého setu, kde sme stratili koncentráciu, čo by sa už nemalo stávať."

Extraliga žien - 12. kolo: VTC PEZINOK - HIT Trnava 1:3

Extraliga žien - 11. kolo: KV MŠK OKTAN KEŽMAROK - VTC PEZINOK 3:0 (21, 20, 17)

Rozhodovali: J. Niklová a I. Čierťašská, 300 divákov

Kežmarok: Jakušová 4, Zatrochová 8, Becková 18, Smák 2, Dragašeková 9, Labudová 11, libero Ružbaská (Skupinová 1, Harčárová 0). Trénerka: B. Špaková.

Pezinok: Patschová 1, Jelínková 13, Marjenková 6, Grolmusová 11, Tereňová 4, Emma Erteltová 8, liberá Kačerjaková a Nechojdomová (Beneková 0, Ella Erteltová 0). Tréner: J. Hančák.

Blanka Špaková, trénerka Kežmarku: "Pezinok hral v prvom sete s nami vyrovnanú partiu. V druhom a treťom sete sme ich prevýšili hlavne na servise, čo bolo rozhodujúce."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Prvé dva sety sme so súperom držali krok asi do stavu 20, potom nás dobrým podaním zatlačil a my sme sa s tým nevedeli vysporiadať. Urobili sme niekoľko zbytočných chýb, čo sa v koncovke nemôže stávať. Tretí set už bol viac-menej v réžii Kežmarku, ktorý dobre podával a útočil."

Extraliga žien - 10. kolo: VTC Pezinok - VK Slávia EU Bratislava 0:3 (-22, -13, -21)

Rozhodovali: D. Viktoríni-Lisá a A. Gerboc

Pezinok: Patschová 1, Fartelová 13, Marjenková 7, Grolmusová 6, Skalová 2, Emma Erteltová 6, libero Kinclová (Ella Erteltová 0, Tereňová 1, Jelínková 0). Tréner: J. Hančák.

Slávia: Szabóová 14, Töröková 4, Fričová 6, Widerman 1, Šunderlíková 10, Mikšíková 7, liberá Doležajová a Sikelová (Šepeľová 1, Adamovičová 4, Herdová 0, Sedláčková 2, Reháková 3). Tréner: M. Matušov.

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Ťažko môžeme vyhrať so súperom ako je Slávia, ak v zápase urobíme celkovo 36 chýb. Aj napriek tomu sme odohrali dva slušné sety, ale bohužiaľ v koncovke súper výborne podával a my sme sa s tým nedokázali vysporiadať ani na prihrávke a ani na útoku. Stále sa zlepšujeme, čo je podstatné, ale musíme sa zároveň poučiť z týchto chýb."

Michal Matušov, tréner Slávie: "V prvom sete sme spravili množstvo chýb na podaní a nedokázali sme obísť bloky súpera po nahrávke z poľa. Celý priebeh setu sme napriek tomu kontrolovali no v závere sme poľavili a zásluhou zhoršenej prihrávky a nedôslednosti v útočnej fáze hry prišli o päťbodové vedenie. Od stavu 22:22 sme však bodovali z útoku a set vyhrali. V ďalšom priebehu sme zefektívni li naše podanie a vyvíjali tlak na súpera. Do tretieho setu sme nastúpili v značne obmenenej zostave, no aj napriek nevydarenému začiatku si odnášame víťazstvo 3:0 proti zlepšujúcemu sa družstvu z Pezinka."

Extraliga žien - 9. kolo: Senický volejbalový klub - VTC Pezinok 0:3 (-23, -14, -19)

Rozhodovali: Tiršel a Gerboc.

Senica: Osvaldová 1, Tomašeková 8, Mihaliková 2, Chárová 10, Krapková 2, Trcková 5 (Tvrdá 0). Tréner: V. Sirvoň.

Pezinok: Patschová 3, Fartelová 12, Beneková 5, Grolmusová 9, Skalová 7, Emma Erteltová 6, libero Kinclová (Jelínková 5, Keszeghová 0, Ella Erteltová 0, Tereňová 0, Havelková 1). Tréner: J. Hančák.

Vladimír Sirvoň, tréner Senice: "Súper bol všetkom lepší a gratulujem mu k víťazstvu. Dievčatá si musia uvedomiť, že jedno víťazstvo v extralige nestačí, treba ich viac. Je to o hlavách."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem dievčatám k víťazstvu. Dnes sme boli lepší v každej hernej činnosti a zaslúžene sme vyhrali. Dokázali sme súpera zatlačiť dobrým podaním a zároveň byť aj produktívni na útoku po príjme podania a obrane. Jediné, čo ma mrzí je obrana na sieti, kde sme mali byť lepší."

Extraliga žien - 8. kolo: VTC Pezinok - Volley project UKF Nitra 0:3 (-12, -21, -20)

Zápas trval: 72 minút, rozhodovali: Čuntala, Viktoríni-Lisá.

Pezinok: Patschová 2, Fartelová 3, Beneková 1, Grolmusová 8, Skalová 7, Marjenková 5, liberá Kačerjaková a Kinclová (Jelínková 3, Tereňová 2, Havelková 1, Keszeghová 0, Ella Erteltová 0). Tréner: J. Hančák.

Nitra: N. Stümpelová 13, Hradecká 4, Richweissová 3, Frindtová 6, M. Stankovianska 11, Poláčková 8, libero Španková. Tréner: M. Rašner.

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Až na druhú polovicu prvého setu sme odohrali celkom slušný volejbal s favoritom. Bohužiaľ v koncovkách, resp. od osemnásteho bodu sme urobili viac zbytočných chýb ako súper, ktorý si to ustrážil. Aj napriek tomu nás takéto ťažké zápasy posúvajú vpred a ukazujú nám, na čom musíme pracovať ešte viac."

Extraliga žien - 7. kolo: COP Nitra - VTC Pezinok 3:2 (-19, 21, -21, 25, 11)

Zápas trval: 125 minút, rozhodovali: Sarka, Pivarček.

Nitra: M. Stümpelová 6, Veliká 3, Zimová 16, Vasková 12, Magdinová 12, Körmendyová 10, liberá Bojňanská a Žúdelová (Kupčiová 6, Jurášová 7, Kubová 0, Romancová 0). Tréner: M. Maličký.

Pezinok: Patschová 3, Fartelová 18, Beneková 8, Grolmusová 10, Jakubovičová 6, Marjenková 8, liberá Kinclová a Kačerjaková (Jelínková 9, Ella Erteltová 0, Keszeghová 0, Tereňová 3, Havelková 0). Tréner: J. Hančák.

Marek Maličký, tréner Nitry: "Úvod do zápasu bol opatrný z oboch strán. Urobili veľa chýb na podaní, ale skôr z opatrnosti. Až od druhého setu sme začali tlačiť súpera kvalitným podaním a narobili sme mu problémy na prihrávke a následnom dohrávaní. Dobre sme bránili na sieti a aj v súčinnosti s obranou v poli to celkom fungovalo. Teší ma, že to čomu sme sa venovali v predchadzajúcich dňoch fungovalo. Dievčatá neprestali hrať za žiadneho stavu a bojovali do konca zápasu. Dosiahli sme v extralige ďalšie víťazstvo. Sú to pre nás cenné s kúsenosti a tá chuť víťazstva musí byť pre dievčatá motívom do ďalšej tvrdej práce, hlavnej na tréningoch."

Nina Vasková, kapitánka Nitry: "Opäť sme nehrali od začiatku tak ako by sme mali a preto pre nás prvý set nedopadol najlepšie. Veľa sme chybovali na servise a nevedeli sme prihrať razantný servis súpera. No potom sme začali častejšie útočiť stredom a tlačiť ich servisom a zrazu to fungovalo. Bol to prvý päť setový zápas v tejto sezóne a odnášame si z neho veľa skúsenosti. Okúsili sme si aké to je hrať pod veľkým tlakom a ešte to aj dotiahnuť do víťazného konca. Najviac ma teší, že sme do toho dali srdiečko a pobili sme ako jedno veľké súdržn&eac ute; družstvo. Predovšetkým sme chceli ukázať, že nás to baví a že to vieme, čo sa nám aj podarilo."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom rozhodli naše chyby v koncovkách druhého a hlavne štvrtého setu. Piaty set je už lotéria a súper ho začal lepšie a náskok si už udržal. Mrzí ma to, lebo sme sa našou nezodpodnosťou pripravili o tri respektíve dva body."

Extraliga žien - 6. kolo: VTC Pezinok - VK Eperia Prešov 3:0 (19, 15, 24)

Zápas trval: 75 minút, rozhodovali: Jurlov, Mokrý

Pezinok: Patschová 1, Skalová 9, Marjenková 9, Grolmusová 5, Emma Erteltová 9, liberá Kačerjaková a Kinclová (Jelínková 4, Ella Erteltová 1, Tereňová 1, Beneková 0). Tréner: J. Hančák.

Prešov: Salamonová 0, Bodnárová 3, Obermannová 1, Povrazníková 2, Jakábová 10, Schniererová 4, libero Olejníková (Kisidayová 0, Kerpčarová 2, Čepová 3). Tréner: F. Bočkay.

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem dievčatám k víťazstvu, ktoré si svojim výkonom zaslúžili. V prvom sete aj napriek tomu, že sme stále viedli, tak sme urobili niekoľko zbytočných chýb a až v koncovke sa nám podarilo náš výkon stabilizovať. Druhý set sme už hrali koncentrovane od začiatku až do konca. V treťom sme poľavili v koncentrácii a dovolili sme súperovi dostať sa do hry. Som rád, že sa dievčatá v koncovke skoncentrovali a disciplinovanou hrou otočili set a zápas v náš prospech."

František Bočkay, tréner Prešova: "Do zápasu sme nevstúpili najlepšie. Pezinok dobre bránil na sieti, my sme na to nenašli recept a to sa snami ťahalo aj v druhom sete. V treťom to už bolo o poznanie lepšie. Dobre sme prihrávali aj bránili, ale nevynútenými chybami v koncovke sme sa pripravili o zdramatizovanie tohto zápasu."

Extraliga žien - 5. kolo: 1. Bratislavský volejbalový klub - VTC Pezinok 3:1 (20, -23, 15, 16)

Rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Juráček

1. BVK: Ovečková 10, Staňková 8, Trachová 25, Hudecová 5, 2. Candráková 13, Babjaková 4 (liberka Jagodzinska 1, Turčíková 7, Maštalírová 1). Tréner: T. Varga.

VTC: Marjenková 10, Skalová 4, Grolmusová 3, Emma Erteltová 15, Patschová 4, Jakubovičová 10 (liberky Kinclová a Kačerjaková, Jelínková 9, Ella Erteltová, Fartelová 1, Keszeghová, Tereňová 2). Tréner: J. Hančák.

Tomáš Varga, tréner 1. BVK: "Je ťažké hodnotiť zápas, ktorý hneď v prvom sete ovplyvnilo škaredé zranenie Soničky Babjakovej a v tom duchu sa hrali prvé dva sety. Dievčatá potom zabrali a upokojili sa, čo viedlo k jasnému priebehu tretieho a štvrtého setu. Gratulujem dievčatám k víťazstvu, lebo si to zaslúžili a museli sa vysporiadat s nie ľahkou situáciou. Soničke prajeme všetci skorý návrat na palubovky."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Dnes sme chceli odohrať dobrý zápas proti favoritovi. Čiastočne sa nám to podarilo, ale aj napriek tomu ma mrzia niektoré zbytočné chyby. Zlepšujeme sa, čo je dobré, ale musíme byť trpezliví a pokračovať ďalej."

Extraliga žien - 4. kolo: VTC Pezinok - TJ Slávia TU Zvolen 3:2 (-21, -23, 6, 13, 11)

106 minút, rozhodovali: Gerboc, Viktoríni-Lisá

Extraliga žien - 3. kolo: Hit UCM Trnava - VTC Pezinok 2:3 (-24, -23, 16, 19, -11)

115 minút, rozhodovali: Královič a Tiršel, 130 divákov.

Trnava: Kočišová 1, Kostelanská 23, Režná 9, Doluda 29, Šimková 11, Chrenková 7, liberá Plančíková a Duchoňová (Melišová 0, Snopková 6). Tréner: P. Bernáth.

Pezinok: Patschová 2, Skalová 5, Marjenková 14, Jelínková 13, Jakubovičová 14, Emma Erteltová 11, liberá Kačerjaková a Kinclová (Ella Erteltová 0, Grolmusová 1, Fartelová 2, Tereňová 1). Tréner: J. Hančák.

V 3. kole ženskej extraligy sa stretol nováčik HIT UCM Trnava a tradičný účastník extraligy VTC Pezinok. Už pred zápasom sa čakal vyrovnaný priebeh. Trnavčanky v prvých dvoch setoch nezvládli koncovku, keď prehrali o dva body. Hlavný tréner Pavel Bernáth dal priestor skúsenej nahrávačke Snopkovej, ktorá do družstva vložila nový impulz a divákov odmenili bojovnosťou a zvýšenou razanciou v útoku. Odmenou im boli dva vyhraté sety, prvé v Trnave. Dokonalý scenár obratu však zrušili hračky VTC Pezinok, ktoré aj za pomoci šťastných lôpt a zbytočných chýb domácich zvíťazili v piatom sete. Diváci i za prítomnosti predstaviteľov Mesta Trnava videli bojovný volejbal.

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Nachystali sme sa a hrali sme na hranici svojich možností. Veľa vecí nám vychádzalo, takže je to v poriadku. Ešte lepšie by bolo, ak by sme aj vyhrali, ale zase nemôžeme chcieť všetko naraz."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Zápas sme začali dobre, dostali sme sa do vedenia 2:0 na sety, aj keď v koncovkách sme stále poľavili. V treťom sete ako keby sme sa uspokojili a prestali sme hrať. Štvrtý set sme hrali asi do stavu 18 a potom sme znova poľavili v koncetrácii, čo vyústilo do tajbrejku. V ňom sme už hrali disciplinovane a trpezlivo, vďaka čomu sme ho aj vyhrali. Dievčatám gratulujem k prvému víťazstvu a dúfam, že nás to naštartuje ešte k lepším výkonom."

Extraliga žien - 2. kolo: VTC Pezinok - KV MŠK Oktan Kežmarok 0:3 (-20, -23, -19)

73 min, rozhodovali: Pivarček a M. Sarka.

Pezinok: Skalová 1, Marjenková 5, Keszeghová 1, Jakubovičová 4, Emma Erteltová 6, Patschová 5, liberá Kačerjaková a Kinclová (Jelínková 13, Tereňová 6, Beneková 0, Ella Erteltová 1). Tréner: J. Hančák.

Kežmarok: Zátrochová 10, Becková 13, Smák 2, Skupinová 7, Labudová 7, Jakušová 8, libero Ružbaská (Harčárová 0). Trénerka: B. Špaková.

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "V porovnaní s prvým kolom sme odohrali lepší zápas, aj keď výsledok je totožný 0:3. Súper hral vynikajúco v obrane a trpezlivo na útoku s minimom chýb. My sa stále zohrávame a to je aj dôsledok niekedy zbytočných chýb, ktorých sa dopúšťame. Musíme byť trpezliví, lebo trénujeme dobre a určite sa to čoskoro prejaví."

Blanka Špaková, trénerka Kežmarku: "Sme radi, že si vezieme z Pezinka plný počet bodov bez straty setu. Až na menšie zaváhanie v druhom sete sme zápas kontrolovali. Vyskytli sa v našej hre malé chybičky, ale s dnešným výkonom našich dievčat som spokojná."

VK Slávia EU Bratislava - VTC Pezinok 3:0 (17, 19, 13)

Kompletným päťzápasovým programom sa v sobotu začala nová sezóna extraligy žien 2016/2017. Obhajkyne titulu VK Slávie EU Bratislava privítali na domácej palubovkeVTC Pezinok a zaznamenali očakávané víťazstvo v troch setoch. Úspešnú premiéru na extraligovej lavičke Slávie v pozícii hlavného trénera absolvoval Michal Matušov.

Volejbalový klub Pezinok - Eu Bratislava, VTC Pezinok

Slávia zdolala Pezinok 3:0. FOTO: TASR

64 min, rozhodovali: Viktoríni-Lisá a A. Sluk

Slávia: Töröková 2, Mikšíková 9, Adamovičová 6, Šunderlíkov á 9, Fričová 5, Herdová 2, liberá Doležajová a Sikelová (Sedláčková 1, Reháková 1, Šepeľová 0, Widerman 6). Tréner: M. Matušov.

Pezinok: Fartelová 1, Marjenková 2, Tereňová 0, Skalová 5, Emma Erteltová 5, Patschová 1, liberá Kinclová a Kačerjaková (Beneková 1, Jelínková 7, Ella Erteltová 0, Jakubovičová 6). Tréner: J. Hančák.

Michal Matušov, tréner Slávie: "Gratulujem dievčatám k víťazstvu. Bolo cítiť, že sme hrali po dlhom období na domácej palubovke. Od začiatku zápasu sme kvalitne podávali a to bol kľúč k uspechu. Aj keď sme priebeh setov kontrolovali, potrebujeme doladiť súčinnosť v útočnej fáze hry a vyvarovať sa vlastným chybám. Súťaž sa len začala, no som rád, že máme na každej hráčskej funkcii potenciál, z čoho môžeme počas sezóny ťažiť."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Slávia dnes bola vo všetkých činnostiach lepšia a zaslúžene vyhrala. Vedeli sme, že to bude ťažké, ale chceli sme odohrať aspoň dobrý zápas. Mrzí ma hlavne veľké množstvo zbytočných chyb v obrane a na podaní, kvôli čomu sme sa aj ťažšie presadzovali v útoku a boli neustále pod tlakom. Ideme ďalej liga len začína a zápas nám ukáza l na čom máme pracovať.

Extraliga 2016/2017

Predodverami je ďaľší ročník Extraligy 2016/2017. V tomto ročníku sa udiali v našom klube zmeny, ktoré určite prinesú pozitívne výsledky. Podpísali sme ročnú zmluvu s volejbalovým klubom ŠŠK Biliková, kde sa zodpovedne a kvalitne pracuje s mládežou. ŠŠK Biiková s stala našou farmou čo znamená, že mladé hráčky klubu skúsia palubovku Extraligy. Prajeme im správnou nohou vykročiť do nového ročníka.

Počas Pezinského vinobrania sa konal už tradičný turnaj o Pohár primátora mesta Pezinok. Naše dievčatá na turnajii po 3 výhrach obsadili 1. miesto! Cenou bol okrem iného aj tradičný strapec hrozna, na ktorom si dievčatá, samozrejme, hneď pochutili :) Na 2. mieste skončila COP Nitra na 3. mieste skončili dievčatá z družstva HIT Trnava. Štvrté miesto patrí družstvu TJ Slavia TU Zvolen.

Výsledky zápasov:

VTC Pezinok-COP Nitra 3:1
HIT Trnava-COP Nitra 1:3
COP Nitra-TJ Slavia TU Zvolen 2:3
VTC Pezinok-HIT Trnava 3:1
HIT Trnava-TJ Slavia TU Zvolen 3:0
VTC Pezinok-TJ Slavia TU Zvolen 3:0

Ďakujeme družstvám za účasť.

Dňa 1.10.2016 nás čaká prvý zápas Extraligy. Náš súper je Slavia EU Bratislava v športovej hale Mladosť v Bratislave o 18.00. Srdečne Vás pozývame a prídite nás povzbudiť.

Odvetný duel o 5. miesto

TJ Slávia TU Zvolen - VTC Pezinok 1:3 (-23, -22, 22, -19)
112 minút, rozhodovali: Pivarčík, Filľo
/prvý zápas 0:3, Pezinok na 5. mieste/

Marián Uvaček, tréner Zvolena: "V prvom rade gratulujeme Pezinku k 5. miestu a ja osobne gratulujem dievčatám Zvolena k bojovnému výkonu a 6. miestu. Dnes sa Zvolen zabával volejbalom. Pezinok si dnes prišiel pre výhru, čo sa mu aj podarilo, ale Zvolenčanky nepredali svoju kožu lacno a ukázali, že vedia hrať volejbal a majú budúcnosť. P.S. Big like a gratulácia Slávii EU Bratislava. Klobúk dole za perfektne zvladnutú sezónu."

Pavel Bernáth, tréner Pezinka: "Zvolen hral o triedu lepšie ako v Pezinku a výhru sme si museli doslova oddrieť. Som rád, že sme posledný zápas sezóny vyhrali a skončili sme na piatom mieste. Skončila sa pre nás ťažká a zvláštna sezóna a ja by som sa chcel poďakovať hráčkam a ľuďom v klube, že to som mnou vydržali. Rád by som im sľúbil, že sa polepším, ale nie som si istý."

O 5. miesto - prvý zápas (hrá sa na odvetu)

VTC Pezinok - TJ Slávia TU Zvolen 3:0 (23, 12, 16)
63 min, rozhodovali: Szász a Gerboc

Pezinok: Patschová 3, Cagáňová 8, Marjenková 11, Grolmusová 9, Kostelanská 17, Turčíková 7, libero Toporová. Tréner: P. Bernáth.

Zvolen: Tomašeková 6, Sásiková 2, Osvaldová 6, Tužinská 13, Nociarová 5, Bronďošová 3, libero Trnavská (Hešková 0, Boháčiková 0). Tréner: M. Uvaček.

Pavel Bernáth, tréner Pezinka: "Dnes sme hrali podľa mňa solídne. V každom sete sme súpera zatlačili v jednej pasáži a mali sme zápas pod kontrolou. Od druhého setu sme robili minimum chýb, dobre sme podávali, v tom bol asi hlavný rozdiel. Som si vsak istý, že odveta bude vačšia bitka, lebo doma je Zvolen silný! Musíme sa na to pripraviť a vydržať pracovať ešte týždeň."

Marián Uvaček, tréner Zvolena: "Dnes sme sa namiesto bojovného výkonu o 5. miesto zúčastnili rotovania v zónach 1-6 podľa platných pravidiel volejbalu. Vrátili sme sa o tri mesiace dozadu, čo je škoda lebo vieme bojovať a hrať volejbal, ale dnes..."

O 5. - 8. miesto - odvetné zápasy

VTC Pezinok - Dobré zo Slovenska-Prešov 3:0 (12, 11, 18) - štatistika
prvý zápas 3:0
54 min, rozhodovali: Szász a Sloboda.

Pezinok: Patschová 4, Cagáňová 5, Marjenková 11, Grolmusová 15, Kostelanská 7, Turčíková 5, libero Toporová (Jakubovičová 5). Tréner: P. Bernáth.
Prešov: Salamonová 0, Obermanová 2, Schniererová 4, Čepová 9, Kerpčarová 3, Kopilcová 5, liberá Görcsösová a Tatiana Štieberová (Kisidayová 0). Tréner: M. Andrássy.

Pavel Bernáth, tréner Pezinka: "Vyhrali sme, nikto sa nezranil, dalo sa na to pozerať a tešíme sa na zápas o piate miesto."

Miroslav Andrássy, tréner Prešova: "Aj keď výsledkovo to tak nevyzerá, v Pezinku sme hrali celkom ľúbivý volejbal. Domáce však boli lepšie. K dobrému útoku pridali aj podanie a tak nás vždy zatlačili. Náš zhoršený príjem a nemohúcnosť v útoku nevykompenzovala ani dobrá obrana a bojovnosť. Gratulujem Pezinku, my si ideme zahrať s COP Nitra."

O 5. - 8. miesto - prvé zápasy (hrá sa na odvetu)

Dobré zo Slovenska-Prešov - VTC Pezinok 0:3 (-16, -21, -10) - štatistika
/stav série 0:1/
62 min, rozhodovali: Andrejčák a Čierťašská, 80 divákov.
Prešov: Kopilcová 4, Jacková 2, Srncová 4, Schniererová 5, Kisidayová 0, Čepová 8, liberá Görcsösová a Tatiana Štieberová (Kerpčarová 4, Salamonová 0, Obermanová 1). Tréner: M. Andrássy.

Pezinok: Patschová 2, Cagáňová 12, Marjenková 4, Grolmusová 10, Kostelanská 18, Turčíková 3, libero Toporová. Tréner: P. Bernáth.

Miroslav Andrássy, tréner Prešova: "Dnes sme asi nasadli do stroja času. Ako keby sme sa vrátili o niekoľko mesiacov dozadu. Naša hra nemala ten správny náboj, kopili sme chyby a aj napriek istému oživeniu v druhom sete, sme to nezvládli. Pezinok bol jasne lepší na útoku, mali hráčky, ktoré v pravý čas zabrali. Vyhrali zaslúžene, robili menej chýb a boli efektívnejší. Ak chceme zabojovať o lepšie umiestnenie, musíme sa zmobilizovať."

Pavel Bernáth, tréner Pezinka: "Takéto zápasy sa nehrajú moc ľahko. Som rád, že sme vyhrali pomerne hladko, nebol to úplne oslnivý výkon, ale pokiaľ sme hrali jednoducho a účelne, dominovali sme."

VTC Pezinok - 1. Bratislavský volejbalový klub 2:3

(-17, 13, 25, -23, -8) - štatistika
Zápas trval: 112 minút, rozhodovali: A. Gerboc a F. Moravčík.
/konečný stav série 0:2, 1. BVK postúpil do semifinále/
Pezinok: Kostelanská 18, Hatinová 7, Patschová 8, Cagáňová 17, Marjenková 10, Grolmusová 1, libero Toporová (Jakubovičová 16, Halmová 0). Tréner: P. Bernáth.

1. BVK: Terzič 8, Cigániková 10, Ovečková 3, Poláčiková 16, Bujdošová 10, Trach 14,
libero Plančíková (Ramajová 0, Babjaková 4, Kemper 0, Maštalírová 1). Tréner: T. Varga.

V bojovnom a správne emotívnom zápase sa bojovalo a sypalo o každú loptu na oboch stranách.. Prvé dva sety boli v rýchlom tempe, naopak druhe dva sa rozhodovali v koncovkách.. 5 set bol už vabank.. Lepšie ho zvládol 1. BVK a postúpil..

Pavel Bernáth, tréner Pezinka: "Dnes sa nám prvýkrát v sezóne podarilo 1. BVK reálne zatlačiť a nechýbalo veľa a prekvapenie mohlo byť na svete. Som nesmierne pyšný na hráčky, že našli v sebe silu a nevzdali sa za žiadneho stavu a bojovali až do úplneho konca. Prehrali sme so cťou."
Tomáš Varga, tréner 1. BVK: “Dnes sme teda nezopakovali ten herný výkon ako v sobotu a vlastnými chybami sme po vynikajúcom prvom sete postavili inak veľmi bojovne hrajúce Pezinčanky na nohy. Dôležitý bol vývoj 3.setu kde sme dokázali zmazať manko 6 bodov a aj keď nám nevyšla koncovka vrátili sme sa do zápasu a začali bojovať.Vyšli nám aj striedania a dokázali sme vyhrať koncovku 4. setu a v tom piatom sme už dominovali. K postupu do semifinále všetkým hráčkam patri obrovská gratulácia! Vieme, že nás nečakajú ľahké zápasy, ale tie neboli ani s Pezinkom, ale zvládli sme ich. Ideme ďalej bojovať a zodpovedne sa na ne pripraviť.”

1. zápas štvrťfinále play-off extraligy volejbalistiek (hrá sa na dve víťazstvá)

Prvý bratislavský volejbalový klub - VTC Pezinok 3:0 (18, 18, 22) - štatistika
Zápas trval: 67 minút, rozhodovali: I. Sloboda a F. Tiršel, 111 divákov.
/stav série 1:0/

BVK: Terzič 7, Cigániková 9, Ovečková 2, Poláčiková 13, Bujdošová 10, Trach 4,
libero Plančíková. Tréner: T. Varga.

Pezinok: Cagáňová 9, Marjenková 9, Grolmusová 10, Kostelanská 11, Hatinová 4,
Patschová 9, libero Toporová (Halmová 0, Jakubovičová 0). Tréner: P. Bernáth.

Tomáš Varga, tréner 1. BVK: "Gratulujem hráčkam za predvedený výkon a víťazstvo! Od zajtra sa však už sústredíme na odvetu v Pezinku."

Pavel Bernáth, tréner Pezinka: "Súper hral dnes naozaj dobre a zaslúžene vyhral.
Chcem sa však poďakovať mojim hráčkam, pretože mi pripomenuli staré časy, bojovali, nevzdávali sa a napriek tomu, že sme prehrali, hrali dobre a bol som na ne pyšný. Zápas reálne rozhodlo dohrávanie, ale my sme museli ísť do rizika, čo sa nám samozrejme nie vždy vyplatilo. V každom prípade pre mňa osobne tento zápas znamenal veľa, aj keď sme prehrali, bola tam silná emócia."

Extraliga žien, skupina o 1.-5. miesto - 10. kolo

VTC Pezinok - Volley project UKF Nitra 0:3 (-14, -12, -21) - štatistika
Zápas trval: 65 minút, rozhodovali: D. Viktoríni-Lisá a I. Sloboda
Pezinok: Hatinová 6, Patschová 1, Cagáňová 5, Marjenková 16, Grolmusová 5, Kostelanská 3, liberá Toporová a Opatovská (Halmová 0, Turčíková 0, Jakubovičová 0). Tréner: P. Bernáth.

Nitra: D. Hradecká 5, Richweissová 14, Frindtová 12, Vlk 15, Jakábová 3, N. Stümpelová 6, liberá Poláčková a Búzková. Tréner: Ľ. Červeň.
V rýchlom zápase mala navrch UKF Nitra a zaslúžene vyhrala v troch setoch.

Pavel Bernáth, tréner Pezinka: "Hrali sme slabo a prehrali sme zaslúžene. Okrem podania nám nefungovalo nič. Opakujem sa, ale jedna vec je prehrať a druhá vec je spôsob akým sa to udeje. Trocju mi to pripadá tak, ako by si na zápas len odskočili medzi školou a kinom."

Ľuboš Červeň, tréner Nitry: "Som rád, že sme postúpili do playoff z druhého miesta. Rozhodli sme si to sami a nemusíme čakať na výsledok zápasu 1. BVK - Kežmarok. Navyše sme to potvrdili dobrou hrou hlavne v prvých dvoch setoch, takže si myslím, že sme vyhrali zaslúžene."

Extraliga žien - skupina o 1.-5. miesto - 9. kolo

VK Slávia EU Bratislava - VTC Pezinok 3:1 (21, 21, -25, 21) - štatistika
Zápas trval: 97 min, rozhodovali: Královič, Gerboc

Martin Hančík, tréner Slávie: "Nezodpovednou hrou vo viacerých činnostiach sme umožnili súperovi sa rozohrať a v mnohých fázach hry bol lepší. Niektoré hráčky si asi neuvedomujú, že najťažšia časť súťaže nás ešte len čaká. Keď do niekoho stále vkladám dôveru očakávam, že to vráti. Ak nezaberú, všetky doterajšie víťazstvá boli zbytočné. Dnes to bolo Pyrrhovo víťazstvo, ale budeme bojovať ďalej."

Pavel Bernáth, tréner Pezinka: "Dnes sme hrali sústredene od začiatku do konca. Bez ohľadu na stav sme si hrali svoje a prineslo nám to jeden set a dobrý pocit po zápase. Nakoniec sa presadila Slávia a zaslúžene vyhrala, ale spôsob akým sme sa dnes prezentovali bol v poriadku."

Volejbalová extraliga žien 7. kolo skupiny 1.-5. miesto

VTC Pezinok - 1. Bratislavský volejbalový klub 0:3 (-29, -22, -16) - hralo sa v PKO
štatistika - zápas trval 77 minút, rozhodcovia: Smolko, Szász

Pezinok: Cagáňová 4, Marjenková 5, Hatinová 15, Kostelanská 13, Turčíková 1, Patschová 4, libero Toporová (Jakubovičová 5, Halmová 1). Tréner: P. Bernáth.

1. BVK: Poláčiková 10, Bujdošová 8, Trach 9, Terzič 12, Babjaková 0, Ovečková 2, libero Plančíková (Cigániková 6). Tréner: T. Varga.

Tomáš Varga, tréner 1. BVK: "Gratulujem hráčkam k víťazstvu. Dnes sme v prvom sete zabojovali a postupne sme našu hru zlepšovali. Diváci opäť videli dobrý volejbal v PKO."

Pavel Bernáth, tréner Pezinka: "Pokaziť 16 podaní za tri sety je ozrutne veľa. Ináč bolo v našej hre veľa pozitívneho, bohužiaľ však vo volejbale sa nehodnotí umelecký dojem

Volejbalová extraliga žien 6. kolo skupiny 1.-5. miesto

KV MŠK Oktan Kežmarok - VTC Pezinok 3:0 (12, 13, 19) - štatistika
Zápas trval: 68 minút, rozhodovali: P. Čunočka a J. Servický
Kežmarok: Smák 2, Šipošová 9, Budrovič 12, Jakušová 6, Zátrochová 9, Becková 11, libero Jagodzinska (Skupinová 1, Harčárová 1, Vrabcová 0, Kaplanová 0, Šurabová 0). Tréner: J. Bréda.
Pezinok: Grolmusová 2, Jakubovičová 6, Turčíková 5, Patschová 5, Cagáňová 10, Marjenková 5, libero Toporová (Kostelanská 0). Tréner: P. Bernáth.

Po týždni sa kežmarskí diváci opäť dočkali ďalšieho extraligového stretnutia, v ktorom domáce Kežmarčanky privítali súperky z Pezinka. Domáce hráčky boli od prvej lopty lepšie vo všetkých herných činnostiach ako Pezinčanky. Kežmarčanky hrali pekný, rýchly volejbal a diváci ich za každú peknú akciu odmenili potleskom. Vývoj stretnutia umožnil domácemu trénerovi postaviť na ihrisko všetky hráčky z lavičky, ktoré dobrými výkonmi pomohli Kežmarku zaslúžene zvíťaziť.

Jozef Bréda, tréner Kežmarku: "Dievčatá pristúpili k stretnutiu zodpovedne. Od začiatku základná zostava súperovi nič nedarovala a navyšovala skóre, takže sme mohli dať príležitosť aj dievčatám z lavičky. Som rád, že momentálna forma družstva rastie a hráčky predvádzajú kvalitný volejbal. Dnes sme boli lepším družstvom a vyhrali sme zaslúžene. Ďakujem hráčkam za predvedený výkon a gratulujem im k víťazstvu."

Pavel Bernáth, tréner Pezinka: "Dnes sme nemali moc šancu, súper hral dobre. Prehra je jedna vec, ale spôsob akým sme k nej dospeli ma mrzí, pretože bol zbabelý."

Volejbalová extraliga žien, 5. kolo skupiny, 1. - 5. miesto

Volley project UKF Nitra - VTC Pezinok 3:1 (23, 24, -17, 16) - štatistika
Zápas trval: 101 minút, rozhodovali: D. Viktoríni-Lisá a M. Svorenčík.
Nitra: N. Stümpelová 9, Hradecká 7, Richweissová 18, Frindtová 0, Vlk 9, Jakábová 15, libero Búzková (Grulišová 8, Povrazníková 3, Budáčová 0). Tréner: Ľ. Červeň.
Pezinok: Cagáňová 12, Turčíková 9, Patschová 4, Kostelanská 15, Marjenková 16, Grolmusová 7, libero Toporová (Jakubovičová 0, Halmová 1). Tréner: P. Bernáth.

Ľuboš Červeň, tréner Nitry: "Pre mňa je rozhodujúce, že máme 3 body. Veľmi sme sa natrápili vo všetkých štyroch setoch. V prvom a druhom sete sme našťastie zvládli koncovku. Tretí set bol úplne mimo našich taktických pokynov i predstáv. Vyzeralo to všelijako, ale nakoniec sme to dodreli do šťastného konca."
Pavel Bernáth, tréner Pezinka: "Dnes sa na to dalo pozerať, čo sa o posledných dvoch zápasoch moc nedalo povedať. O výsledku rozhodli prvé dva sety, keď sme hrali pomerne dobre, ale urobili sme v nich zopár chýb s veľkym ch a to nás stálo lepší výsledok. Ak chceme vyhrať úplne by nám asi nemusela padnúť lopta zadarmo, alebo by sme si mohli pamätať, ktorá hráčka ide podávať. Hrali sme fajn, všetko je to pekné, ale už by sme mohli aj niečo vyhrať."

Volejbalová extraliga žien, skupina 1 - 5, 4. kolo

VTC Pezinok - VK Slávia EU Bratislava 0:3 (-19, -14, -14) - hralo sa v PKO - štatistika
Zápas trval: 61 minút, rozhodovali: I. Schimpl a M. Svorenčík
Pezinok: Kostelanská 4, Hatinová 8, Patschová 0, Cagáňová 6, Marjenková 5, Grolmusová 3, libero Toporová (Halmová 2, Jakubovičová 3, Turčíková 0). Tréner: P. Bernáth.
Slávia: Candráková 4, Koseková 3, Mikšíková 8, Szabóová 6, Pištěláková 15, Hudecová 4, liberá Doležajová a Sikelová (Widerman 0, Fričová 0, Reháková 0). Tréner: M. Hančík.

Slávia vstúpila do zápasu raketovým spôsobom a po ese Mikšíkovej viedla 11:1. Prvá polovica setu bola jasne v réžii hosťujúceho tímu, Pezinčanky sa ešte v závere dotiahli na rozdiel troch bodov, keď Cagáňová upravila na 19:22, ale na zvrat to nestačilo a bodku za prvým setom dala esom Hudecová (25:19).

V druhom sete viedla Slávia 7:3 a počas celého priebehu mala dianie na ihrisku pod kontrolou. Úradujúce majsterky tradične výborne bránili a v útoku sa najviac presadzovala Pištěláková. Druhý set vyhrala dobre hrajúca Slávia 25:14.

Skúsené Pezinčanky Hatinová s Halmovou sa snažia zablokovať Slávistku Mikšíkovú. Slávia vyhrala jasne 3:0. FOTO: Peter Noskovič

Pezinčanky nenašli morálne sily, aby sa ešte pobili o výsledok. Slávia v treťom sete súpera ničila a postupne viedla už 19:5. Pri servise Hatinovej ešte Pezinok odvrátil tri mečbaly, ale to už bolo o víťazovi prakticky rozhodnuté. Slávia získala aj tretí set v pomere 25:14 a stále je v tejto sezóne bez prehry.

Pavel Bernáth, tréner Pezinka: "Šport je ako manželstvo. Ak podvádzate, nemôže to fungovať."

Martin Hančík, tréner Slávie: "Gratulujem dievčatám k jubileu. Ponožky sa dnes ešte rozdávať nebudú..."

Pezinok angažoval Hatinovú a Halmovú, 15. 01. 2016 - SVF

Piaty tím po základnej časti extraligy žien VTC Pezinok vystužil káder o dve skúsené hráčky. Do družstva trénera Pavla Bernátha prichádzajú blokárka Lucia Hatinová (na foto) a nahrávačka Michala Halmová. Obe posily už figurujú na súpiske tímu a v sobotu môžu nastúpiť v 1. kole 2. časti proti KV MŠK Oktan Kežmarok.

Bývalá reprezentačná blokárka Hatinová sa na palubovky vracia po takmer dvojročnej pauze. V apríli 2014 po majstrovskom titule v drese Doprastavu Bratislava ohlásila koniec kariéry. Predtým získala tituly aj v Rakúsku (SVS Post Schwechat) a Nemecku (Schweriner SC). V slovenskej reprezentácii odohrala 31-ročná volejbalistka 78 zápasov.

S volejbalom začínala vo Vitale Bratislava, potom pôsobila v OMS Senica, nemeckom Vilsbiburgu, v Doprastave, rumunskom Bacau, francúzskom La Rochette, rumunskom Diname Bukurešť, rakúskom SVS Pos Schwechat, nemeckom Schwerine a vrátila sa do Doprastavu. "Neplánujem sa vrátiť ako trénerka, či manažérka. Nikdy nehovor nikdy, ale nemám také plány," povedala po titule v roku 2014. Naopon sa skúsená 190 cm vysoká blokárka rozhodla ešte vrátiť na scénu.

Dvadsaťdeväťročná Halmová v minulej sezóne obliekala dres BVK Bratislava. Predtým pôsobila odchovankyňa nitrianskeho volejbalu aj v UKF Nitra, Slávia EU Bratislava, VK Doprastav Bratislava, Paneurópa Bratislava, či VK Senica a v sezóne 2012/2013 obliekala dres Pezinka.

Pezinok angažoval skúsené hráčky po tom, ako káder opustili druhá nahrávačka Valéria Glóriková (Púchov, 1. liga) a blokárka Emília Marková (Bilíkova Bratislava). "Obe hráčky odišli na vlastnú žiadosť, pretože sú v prvom ročníku na vysokej škole a nevedeli skĺbiť štúdium s tréningami," povedal na úvod manažér VTC Pezinok Róbert Hronský.

Hatinová s Halmovou sa už zapojili s tímom do tréningu. "Sú to skúsené hráčky, ktoré majú veľa za sebou. Potrebovali sme káder doplniť a využil som nadštandardné vzťahy s Luciou a Michalou. Predbežne sme sa dohodli na zmluvách do konca štvrťfinále a podľa toho, ako to dopadne budeme reagovať ďalej. Sú to pre nás cenné posily a tešíme sa, že sme ich angažovali," dodal Hronský.

Volejbalová extraliga žien - 16. kolo - KV MŠK Oktan Kežmarok - VTC Pezinok 3:0

(20, 16, 18) - štatistika

Zápas trval: 73 minút, rozhodovali: P. Malík a D. Daruľa
Kežmarok: Becková 10, Smák 5, Dragašeková 12, Labudová 10, Jakušová 3, Zátrochová 9, libero Jagodzinska (Skupinová 0). Tréner: J. Bréda.
Pezinok: Cagáňová 4, Marjenková 6, Grolmusová 9, Kostelanská 9, Turčíková 3, Patschová 1, libero Toporová (Jakubovičová 1, Marková 1). Družstvo viedol: J. Hronský.

Pred plnou športovou halou v Kežmarku sa dnes predstavilo družstvo z Pezinka. V prvom sete domáce dirigované výbornou nahrávačkou Smák hrali lepšie v útoku aj obrane a zaslúžene vyhrali prvý set v pomere 25:20. V druhom sete začali domáce robiť chyby na podaní a príhrávke a domáci tréner musel brať oddychový čas už za stavu 2:6. Potom sa hra vyrovnala a domáce otočili na 12:9. Kežmarčanky vynikajúcou hrou v poli dokázali ubrániť najmä najviac útočiacu Grolmusovú a set vyhrali v pomere 25:16. Tretí set si už domáce ustrážili a vyhrali ho 25:16 a celý zápas 3:0 a pripísali si do tabuľky dôležité tri body.

Jozef Bréda, tréner Kežmarku: "Dnes som spokojný s výsledkom aj predvedenou hrou, dievčatá plnili všetky taktické pokyny. Dnes podali jeden z lepších výkonov v sezóne. Chcem sa dievčatám poďakovať za predvedenú hru, dúfam, že nám to vydrží čo najdlhšie."

Jakub Hronský, asistent Pezinka: "Bolo na nás cítiť, že sme unavení, keďže sme odohrali za mesiac 7 zápasov a vôbec nie ľahkých. Napriek tomu sme dnes bojovali. Za to dievčatám ďakujem. Aj takáto prehra nás niečo naučí a posunie vpred. Gratulujem Kežmarku k výhre."

Volejbalová extraliga žien - 15. kolo - VTC Pezinok - SVK DDK-LED Senica 3:0

(21, 20, 24) - štatistika

Zápas trval: 82 minút, rozhodovali: I. Sloboda a A. Gerboc
Pezinok: Patschová 5, Kostelanská 12, Marjenková 12, Cagáňová 10, Jakubovičová 4, Marková 3, libero Toporová (Grolmusová 5). Tréner: P. Bernáth.
Senica: Görfölová 1, Michalovičová 5, Mihaliková 6, D. Nemcová 13, Štepanovská 10, Holičová 7 (V. Nemcová). Tréner: V. Sirvoň.

V slabšom extraligovom zápase to bolo ako na hojdačke, ale domáce volejbalistky vedeli vždy v koncovke pritlačiť a uhrať si set pre seba. Pezinok vyhral 3:0.

Pavel Bernáth, tréner Pezinka: "Volejbalový zápas by mal byť vždy sviatok. Môžem pokojne skonštatovať, že ten dnešný teda sviatkom rozhodne nebol. Na druhú stranu aspoň sa celkom hodil k dnešnému šedivému dňu."

Vladimír Sirvoň, tréner Senice: "Na to v akom sme stave, že je nás málo a máme zranenia, sme odohrali tento zápas obstojne a chválim dievčatá, ktoré hrali dobre. Čo sa týka Pezinku tak hral svoju hru a to že nás pustili do koncovky si už musí prebrať tréner a realizačny tím. Pezinok je určite silnejší a mohol nás dnes poraziť ľahšie."

Volejbalová extraliga žien - 14. kolo - TJ Slávia TU Zvolen - VTC Pezinok 1:3

(-18, -17, 23, -23) - štatistika

Zápas trval: 99 minút, rozhodovali: M. Szász a M. Pivarček.
Zvolen: Sásiková 6, Osvaldová 3, Tužinská 10, Nociarová 5, Tomašeková 3, Poláčiková 12, libero Trnavská (Fekiačová 0, Boháčiková 1, Hešková 4, Danková 8). Tréner: M. Uvaček.
Pezinok: Patschová 4, Cagáňová 15, Marjenková 13, Grolmusová 10, Kostelanská 19, Turčíková 4, libero Toporová (Jakubovičová 0). Tréner: P. Bernáth.

Marián Uvaček, tréner Zvolena: "Súper bol na príjme a v útoku troška kvalitnejší, než sme boli my. A my sme útočili cez dve hráčky takže bolo to troška z nášho pohľadu, ten útok bol taký slabší, ani nie že slabší ale skôr by som povedal , že sme utýrali dve naše hlavné smečiarky, čo bohužiaľ vo volejbale takom ako je extraliga sa nedá hrať."

Pavel Bernáth, tréner Pezinka: "Vyhrali sme, lebo sme cez týždeň po daromnici nezaháľali a na súpera sa pripravili a čuduj sa svete ono to aj vychádzalo. Dokonca sme aj na druhý pokus zvládli ťažkú koncovku čo je milé."

Volejbalová extraliga žien - 13. kolo - VTC Pezinok - COP Nitra 3:0

(10, 13, 16) - štatistika

Zápas trval 60 minút, rozhodovali: F. Moravčík a M. Juráček.
Pezinok: Patschová 7, Kostelanská 10, Marjenková 14, Cagáňová 13, Jakubovičová 6, Turčíková 8, libero Toporová. Tréner: P. Bernáth.
Nitra: Romancová 2, Kočišová 0, Šimková 3, Zimová 2, Šunderlíková 12, Veliká 1, liberá Španková a Pisarčíková (Balcová 0, Kupčiová 3, Magdinová 0). Tréner: T. Štrajánek.

Pezinok mal raketový nástup do zápasu a rýchlo si urobil náskok, ktorý navyšoval do konca setu. V rovnakom duchu sa niesli aj zvyšné dva sety a Pezinok vyhral 3:0. Najlepšie hráčky zápasu - Marjenková a Španková.

Pavel Bernáth, tréner Pezinka: "Keďže tomu vôbec nerozumiem, tak vlastne ani neviem prečo sme tak hladko vyhrali, ale tak z laického pohľadu sa mi zdalo, že sme hrali sústredene a vyhrali sme zaslúžene. Len škoda, že to okrem zopár rodinných príslušníkov nikto nevidel. Asi už najbližšie začnem vítať osobne."

Tibor Štrajánek, tréner Nitry: "Pezinok nás nepustil do hry, potvrdil dobrú formu z posledných zápasov a hral výborne. Nevysporiadali sme sa so servisom, neubránili sme, v útoku sme sa trápili. Nie som spokojný s našim prejavom. Pôsobili sme odovzdane a Pezinok jasne dominoval."

Volejbalová extraliga žien - 12. kolo - VK Slávia EU Bratislava - VTC Pezinok 3:2

(23, -23, -22, 23, 6) - štatistika
Zápas trval 125 minút, rozhodovali: D. Viktoríni-Lisá a M. Pivarček
Slávia: Koseková 3, Mikšíková 18, Szabóová 14, Pištěláková 20, Fričová 3, Candráková 10, liberá Doležajová a Sikelová (Šepeľová 0, Hudecová 11, Reháková 1). Tréner: M. Hančík.
Pezinok: Turčíková 6, Patschová 6, Cagáňová 14, Marjenková 13, Grolmusová 19, Kostelanská 12, libero Toporová (Glóriková 1, Jakubovičová 0). Tréner: P. Bernáth.

Martin Hančík, tréner Slávie: "Pezinku sa u nás musí hrať asi veľmi dobre. Snáď lepšie, ako nám v Pezinku. My sme opäť pokračovali v nevýraznom výkone z predchádzajúcich zápasov. Našťastie súper hral výborne a konečne nás niekto prinútil začať hrať naplno, zodpovednejšie, plniť si svoje úlohy a hlavne rozmýšľať na ihrisku. V prvých setoch sme slabo bránili na sieti a aj v poli. Som rád, že sa chytila Hudecová a oživila náš útok. Od štvrtého setu bol už obraz hry lepší. Jednoducho sme museli zabrať vo všetkých činnostiach. Zlepšil sa blok, obrana aj protiútok. Myslím, že sa hral divácky veľmi atraktívny volejbal. Dnes, aj keby sme v tajbrejku prehrali, tento zápas by nám dal viac, ako niekoľko predchádzajúcich víťazstiev za tri body. A ja by som bol aj tak určite spokojnejší. Aby sme sa posunuli výkonnostne u mladých hráčiek, musíme hrať takéto ťažké zápasy. Dúfam, že sme sa opäť naštartovali pred ťažkou sériou, ktorá nás čaká."

Pavel Bernáth, tréner Pezinka: "Definitívne priznávam, že nerozumiem ženskému volejbalu a ani len netuším od čoho závisi výkon družstva. Cez týždeň sme trénovali žalostne a pred zápasom sme riešili úplne iné veci ako súpera a zahrali sme jednoznačne najlepšie v sezóne. Možno keď prestaneme trénovat úplne, budeme hrať ešte lepšie."

Volejbalová extraliga žien - 11. kolo - VTC Pezinok - Dobré zo Slovenska-Prešov 3:1

(-23, 14, 14, 17) - štatistika
Zápas trval 89 minút, rozhodovali: A. Gerboc a I. Sloboda
Pezinok: Patschová 10, Kostelanská 14, Marjenková 9, Grolmusová 5, Jakubovičová 11, Marková 6, libero Toporová (Cagáňová 10, Turčíková 4). Tréner: P. Bernáth.
Prešov: Michaliková 3, Nováková 3, Čepová 17, Kopilcová 6, Tatiana Štieberová 6, Nagyová 12, libero Obermanová (Kerpčarová 0, Tereza Štieberová 0). Družstvo viedol: F. Bočkay.

Prešov zaskočil domáce a vyhral prvý set. Domáce zapli a vyhrali aj keď po boji, ale predsa 3:1.
Pavel Bernáth, tréner Pezinka: "Naša dnešná hra mi pripomínala pondelkovú cestu v zime do roboty. Nikomu sa nechce, bolia z toho oči, nuž ale pracovať sa musí."

Frantisek Bočkay, asistent Prešova: "Vyhral ten kto urobil menej chýb... Gratulujem domácim k výhre."

Volejbalová extraliga žien - 10. kolo - VTC Pezinok - 1. Bratislavský volejbalový klub 0:3

(-22, -20, -24) - štatistika
Zápas trval 77 minút, rozhodovali: F. Tiršel a M. Pivarček.
Pezinok: Patschová 8, Cagáňová 6, Marjenková 13, Grolmusová 10, Kostelanská 8, Turčíková 5, libero Toporová (Glóriková 0, Jakubovičová 2). Tréner: P. Bernáth.
1. BVK: Terzič 11, Bujdošová 4, Trach 13, Maštalírová 9, Cigániková 8, Ovečková 1, 2. libero Plančíková (Ramajová 0, Chárová 2). Tréner: T. Varga.

Domáce začali dobre a uhrávali si ťažké lopty a vyhrávali 15:12. Bratislavčanky sa chytili na útoku, dotiahli sa na domáce a set sa rohodoval v koncovke. Vyhralo ho 1. BVK na 22. Druhý set bol v réžii hostí a domáce len doťahovali a 1. BVK sa dostalo do vedenia 2:0. Tretí set opäť vyrovnaný a rozhodoval sa v koncovke. V emočnej koncovke vyhrali aj treti set 1. BVK, hoci Pezinok viedol 23:18, a celý zápas 3:0.

Pavel Bernáth, tréner Pezinka: "V našej hre badať isté známky zlepšenia, aj keď nenápadne ako vánok, ale o to cennejšie. Dnes sme mali dva sety rozohráte dobre, ale chýbalo nám viac pokoja a rozvahy. Príjemné konštatovanie je, že už aspoň proti dobrému družstvu cítime, že by sme mohli. V tejto sezóne sme už mali po takomto zápase aj úplne iné pocity. Musíme urobiť niečo s osvetlením v hale, zle sa tam láme svetlo, nevidno antény ani loptu poriadne to sa potom ťažko hrá. Nuž.... naša chyba."

Tomáš Varga, tréner 1. BVK: "Gratulujem hráčkam k víťazstvu za 3 body. Výsledok 3:0 možno trochu klame, lebo sme sa poriadne potrápili a v niektorých pasážach sme nehrali to, čo sme chceli. Hráčky ale naozaj zabojovali o každu loptu a dokázali otočiť aj nepriaznivý stav."

Volejbalová extraliga žien, 9. kolo - Volley project UKF Nitra - VTC Pezinok 3:1

(20, -20, 15, 22) - štatistika
Zápas trval 95 minút, rozhodovali M. Pivarček a I. Schimpl, 150 divákov.
Nitra: Richweissová 13, N. Stümpelová 3, Vlk 17, Jakábová 8, Frindtová 9, D. Hradecká 9, liberá Budáčová a Ružbaská (Poláčková 1, Grulišová 5, Gavronová 0). Tréner: L. Popeláš.
Pezinok: Patschová 4, Cagáňová 10, Marjenková 11, Grolmusová 14, Kostelanská 15, Turčíková 2, libero Toporová (Marková 3, Jakubovičová 0, Glóriková 1). Tréner: P. Bernáth.

Ladislav Popeláš, tréner Nitry: "Odohrali sme náročný zápas, hlavne preto, lebo v tejto hale hráme málo, no som rád, že sme ho zvládli za tri body. Mrzia ma niektoré veci, na ktoré sme sa celý týždeň pripravovali, vedeli sme, čo bude súper hrať, ale nejakým spôsobom sa nám nedarilo eliminovať jeho útočné činnosti. V každom prípade sme ho prevyšovali vo väčšine. Súper bol húževnatý, neustále na nás niečo skúšal, vymýšľal a veľa vecí mu aj vychádzalo, ale nakoniec sme dokázali, že tá väčšia herná sila je v našom kolektíve."

Pavel Bernáth, tréner Pezinka: "Dnes nám skele zahralo libero a nahrávačka a naša hra dostala úplne inú tvár. Bolo to síce ešte neučesané a chýbalo nám viac pokoja, ale konečne sme hrali a potrápili veľkého favorita. Čaká nás veľa zápasov v rýchlom slede a my potrebujeme na tento zápas nadviazať. V Nitre sa mi vždy hrá dobre, zápas proti nim je vďaka hráčkam súpera vždy plný emócií a nebolo tomu ináč ani dnes."

Volejbalová extraliga žien 2015/2016 - 7. kolo - VTC Pezinok - KV MŠK Oktan Kežmarok 0:3

(-22, -17, -16) - štatistika
Zápas trval: 67 minút, rozhodovali: Sloboda a Svorenčík.
Pezinok: Jakubovičová 14, Marjenková 2, Glóriková 1, Kostelanská 7, Turčíková 7, Cagáňová 8, libero Toporová (Grolmusová 6, Marková 0). Tréner: P. Bernáth.
Kežmarok: Smák 8, Zátrochová 9, Labudová 7, Jakušová 12, Skupinová 3, Becková 14, libero Jagodzinska. Tréner: J. Bréda.

V priemernom zápase boli vyrovnané len začiatky setov. Kežmarok v každom sete odskočil domácim Pezinčankám a náskok si udržal až do konca a vyhral v Pezinku 3:0.

Pavel Bernáth, tréner Pezinka: "Hrali sme dnes slabo a odovzdane. Nefungovalo nič hlavne základné veci v medzihre. Kežmarok si hral svoje a to im úplne stačilo, my sme dnes odpor nekládli. Budeme musieť zmeniť veľa vecí a to od základu, inak to nebude dobre."

Jozef Bréda, tréner Kežmarku: "Išli sme sem s tým, že sme čakali väčší odpor než to čo sa dialo. Napriek menším zaváhaniam a nervozite sme zápas vyhrali s prehľadom."

Extraliga žien - 6. kolo SVK DDK-LED Senica - VTC Pezinok 0:3

(-16, -15, -15) - štatistika

65 min, rozhodovali: Hodoň a Moravčík
Senica: Gorfolová 0, Harmanová 4, Grimmová 1, D. Nemcová 11, Mihaliková 3, Holičová 3, libero Michalovičová (V. Nemcová 2, Štepanovská 2). Tréner: V. Sirvoň.
Pezinok: Glóriková 5, Cagáňová 9, Turčíková 8, Grolmusová 5, Kostelanská 13, Marková 5, libero Toporová (Jakubovičová 11). Tréner: P. Bernáth.

Vladimír Sirvoň, tréner Senice: "Súper bol jasne lepší. My sme neustáli ich tlak a Pezinok zaslúžene vyhral."

Pavel Bernáth, tréner Pezinka: "Zápas rozhodlo naše dobré a konečne stabilné podanie a to, že sme sa dokázali presadiť v útoku. V našej hre bolo veľa nepresností, ale dnes to stačilo. Dnes skvele vo svojom domácom prostredí zahrala Jakubovičová, koncentrovane a agresívne a tak to má byť.

Extraliga žien - 5. kolo - sobota: VTC Pezinok - TJ Slávia TU Zvolen 2:3

(-25, 15, 21, -19, -12) - štatistika
113 minút, rozhodovali: Szász a M. Sarka, hralo sa v Bratislave v ŠH PKO
Pezinok: Glóriková 0, Kostelanská 16, Marjenková 12, Grolmusová 18, Jakubovičová 3, Turčíková 5, libero Toporová (Cagáňová 9, Patschová 2, Marková 0). Tréner: P. Bernáth.
Zvolen: Tomašeková 8, Hešková 5, Osvaldová 10, Poláčiková 23, Sásiková 7, Nociarová 4, liberá Trnavská a Moravčíková (Danková 2, Boháčiková 2). Tréner: M. Rašner.

Zvolen bojovne naladený prišiel do PKO bojovať. Prvý set v koncovke uchmatol. Domáce zlepšili hru a otocili na 2:1, ale Zvolen sa nevzdal ani v 5. sete, keď prehrával 2:7, ale napokon vyhral 15:12 a celý duel 3:2. Bolo to druhé víťazstvo nováčika za sebou.

Pavel Bernáth, tréner Pezinka: "Blahoželám Zvolenu k zaslúženej výhre. Bojovali a bili sa o víťazstvo a nakoniec sa k nemu aj dopracovali. Ukázali nie len vnútornú silu hlavne v piatom sete, ale aj volejbalovu kvalitu."

Martin Rašner, tréner Zvolena: "Hodnotím zápas ako veľmi vyrovnaný. Jasným favoritom bol Pezinok, ale my sme svojou bojovnou hrou a zlepšeným servisom a obranou docielili, že sa na nás obrátila šťastena a vyhrali sme."

Extraliga žien - 4. kolo: COP Nitra - VTC Pezinok 1:3

ibor Štrajánek, tréner Nitry: "Vedeli sme, že súper sa bude snažiť vytvárať tlak na naše prihrávajúce hráčky kvalitným podaním, čo sa potvrdilo hneď na začiatku prvého setu, kde po našej nekvalitnej prihrávke a slabom útoku súper získal náskok 6 bodov...celý článok

VTC Pezinok - VK Slavia EU Bratislava 0:3, /-15,-23,-28/ 80 min, rozhodovali: Gerboc, Tiršel

Pavel Bernáth, tréner Pezinka: "V prvom sete hrala Slávia dobre. My sme mali šancu zo začiatku setu na zopár dohrávaní a tie sme všetky pokazili a potom sme nemali šancu. V druhom sete začal súper robiť chyby dal nám šancu, tej sme sa chytili a hrali sme naozaj fajn. Žiaľ set sme prehrali v jednej hluchej pasáži, kde to chcelo viac pokoja a rozvahy. Rovnako viac pokoja sme potrebovali aj v koncovke tretieho setu. Súper ho mal a preto zaslúžene vyhral. V našej hre bolo veľa pozitívneho. Máme však jasné limity, ktoré budeme len ťažko posúvať a preto ak chceme vyhrávať takéto zápasy musime hrať šikovne." Martin Hančík, tréner Slávie: "V prvom rade gratulujem dievčatám k ťažko vybojovanému víťazstvu. V prvom sete sme výborne podávali, bránili a mali sme pestrý protiútok. A hlavne sme nerobili vlastné chyby. Od druhého setu sa to však zmenilo. Začali sme kaziť a odchádzali sme na prihrávke. Stále sme doťahovali náskok súpera.Bojovali sme však a podržalo nás v koncovke podanie. V treťom sme síce začali dobre, ale potom sme sa ťažšie presadzovali na útoku. Hrali sme prakticky iba cez kolíky. Preto som veľmi rád, že to smečiaky v závere zvládli. Za bojovnosť a psychickú odolnosť v koncovke, si dievčatá víťazstvo zaslúžili. A ja som veľmi rád, že to zvládli bez straty setu."

Na Slávii hladká prehra 0:3

Volejbalistky VK Slávia EU Bratislava vyhrali vo štvrtkovom televíznom zápase 4. kola extraligy žien nadstavbovej časti o 1.-4. miesto nad VTC Pezinok 3:0 a vrátila sa na čelo tabuľky...celý článok

Pezinčanky siahali v Spišskej Novej Vsi na tajbrejk

Druhýkrát v priebehu jedného týždňa sa volejbalistky VTC Pezinok stretli so Spišskou Novou Vsou a v oboch prípadoch na jeho palubovke. Predminulý víkend prehrali v semifinále Slovenského pohára po dobrom výkone 0:3, teraz v sobotu dokonca siahali na tajbrejk, keď v štvrtom sete viedli 19:17. Napokon nezískali u lídra extraligy po prehre 1:3 ani bod, ale výkonom zanechali dobrý dojem...celý článok

Pezinčanky začali nadstavbu prehrou so Sláviou. Výkonom však potešili!

Volejbalistky VTC Pezinok odštartovali v sobotu 24. januára nadstavbovú časť extraligy žien. Zverenkyne trénera Pavla Bernátha sa prebojovali do skupiny o 1.-4. miesto a tak ich čakajú kvalitné zápasy. A hneď ten prvý zniesol najvyššie kritériá. Naše dievčatá síce prehrali s rekordným slovenským majstrom Sláviou EU Bratislava 1:3, ale diváci videli obojstranne špičkový volejbal a tréner Bernáth označil výkon svojich "ovečiek" aj napriek prehre za najlepší v sezóne...celý článok

Pezinčanky skončili po základnej časti štvrté

Volejbalistky VTC Pezinok vyhrali v poslednom 18. kola základnej časti extraligy žien v domácom prostredí nad VŠK Paneurópa 3:0 (25, 16, 22) a obsadili štvrté miesto. Už pred týmto duelom bolo jasné, že zverenkyne trénera Pavla Bernátha majú istú účasť v nadstavbovej časti v skupine o 1.-4. miesto. Druhá čast extraligy sa začína už v sobotu 24. januára a Pezinčanky privítajú na domácej pôde Sláviu EU Bratislava...celý článok

Sme v štvorke!

Volejbalistky VTC Pezinok si v 2. časti extraligy žien zahrajú v skupine o 1.-4. miesto. Rozhodlo o tom víťazstvo našich dievčat nad Bratislavským volejbalovým klubom po dramatickom priebehu 3:2. Zápas predposledného 17. kola 1. časti mal zaujímavú predohru. Mal sa totiž hrať v bratislavskej hale PKO, ale keďže tá bola obsadená, dejisko sa napokon presunulo do pezinskej haly VTC...celý článok

Pezinčanky ukončili rok 2014 prehrou so Sláviou

Volejbalistky VTC Pezinok strávia vianočnú a novoročnú prestávku na 4. mieste, pretože v poslednom zápase roka 2014 prehrali na domácej palubovke s vicemajstrom z minulej sezóny a jedným z favoritov na titul Sláviou EU Bratislava 1:3. Slávistky boli v televíznom zápase lepšie a hlavne mali smečiarku Miroslavu Kuciakovú, ktorej zápas veľmi dobre vyšiel. Pezinčanky napriek prehre podali bojovný výkon, za ktorý sa tréner Pavel Bernáth družstvu poďakoval...celý článok

Pezinčanky zdolali Kežmarok a vrátili sa na 3. miesto

Volejbalistky VTC Pezinok sa predstavili v druhom domácom zápase za sebou a tentokrát už bodovali naplno. V 14. kole extraligy žien zdolali naše dievčatá KV MŠK Oktan Kežmarok hladko 3:0 (19, 21, 11) a vrátili sa na 3. miesto tabuľky. Hosťujúce hráčky ako tak vzdorovali v prvých dvoch setoch, ale nezabránili šiestemu víťazstvu Pezinčaniek z posledných siedmich duelov... celý článok

Pezinčanky nezastavili rozbehnutú Spišskú Novú Ves, rozhodol prvý set

V 13. kole extraligy žien sa naše volejbalistky VTC Pezinok predstavili proti lídrovi tabuľky zo Spišskej Novej Vsi. Duel sa začínal netradične až o 20:00, ale tí diváci, ktorí si na sobotňajší večer vybrali volejbal, rozhodne neľutovali. Z víťazstva 3:0 sa síce tešili hosťujúce hráčky a natiahli svoju sériu úspechov na desať zápasov, no v hale VTC sa hral kvalitný zápas. Pezinčanky prerušili sériu piatich víťazstiev a prehrali prvýkrát od 1. novembra (doma s UKF Nitra 0:3)... celý článok

Pezinčanky prehrali na Doprastave 0:3, ale favorita potrápili!

(25.3.2014)
Volejbalistky Doprastavu Bratislava vyhrali v prvom semifinálovom zápase extraligy žien nad Pezinkom 3:0 a ujali sa v sérii na tri víťazstvá vedenia 1:0. Na víťazstvo sa zverenkyne trénera Tomáša Vargu poriadne nadreli, hosťujúce hráčky podali bojovný výkon a v druhom a treťom sete stratili niekoľkobodové vedenie. Druhý zápas je na programe vo štvrtok v Pezinku...celý článok